Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie realizuje Program Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych.

Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych,lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - JĘZYK KASZUBSKI

W czwartek 18.01.2024 r. uczniowie najstarszej grupy języka kaszubskiego na lekcji korzystali z gogli VR. Dzięki nim mogli zobaczyć, jak wyglądają karnawały w różnych miejscach na świecie.

PRZERWA W BIBLIOTECE-ROBOT PHOTON

12 stycznia na długiej przerwie w bibliotece czytelnicy poznawali różne funkcje robota Photon.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - INFORMATYKA KL. 4

Uczniowie klasy 4 na lekcji informatyki zapoznali się z budową i działaniem gogli VR. Gogle VR to urządzenia zbudowane z najnowocześniejszych rozwiązań, które przeniosły dzieci do wirtualnej rzeczywistości. Gogle Vr to również świetna zabawa!

I. Pliszka

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - INFORMATYKA

Uczniowie klas 7 na lekcjach informatyki zamienili się w robotycznych detektywów i odkrywali tajemnice budowy SkriBota! Do dyspozycji mieli szereg narzędzi i materiałów pomocniczych.

I. Pliszka

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Takie zajęcia mogą trwać bez końca. Składanie klocków lego to nie lada gratka. Pomaga w tym aplikacja, dzięki której dzieci składają małe roboty. Dzieci integrują się, wykazują się zdobytą wiedzą i uczą się nowego. Tak działają Labolatoria Przyszlosci.

Z. Kuzio

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - KLASA 1C

Uczniowie klasy 1c, w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości", poznali na zajęciach rozwijających Photona - robota edukacyjnego. Dowiedzieli się, w jaki sposób zaprogramować robota, żeby poruszał się w danym kierunku, zmieniał kolory i wydawał różne dźwięki.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - TECHNIKA

Uczniowie kl. 6 na lekcji techniki poznali elementy zestawu konstrukcyjnego Skrikit zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAJĘCIA REWALIDACYJNE

Uczennica zajęć rewalidacyjnych poznała na zajęciach robota Photona. Dowiedziała się, w jaki sposób porusza się robot, jak zmienia kolory i jakie może wydawać dźwięki.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - ZAJĘCIA REWALIDACYJNE

Klocki LEGO Education Spike pozyskane w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” to świetne połączenie edukacji i zabawy. Podczas zajęć rewalidacyjnych uczeń klasy 1c doskonalił motorykę małą

strona:    1    2    3    Next page