Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

DZIEŃ MARCHEWKI

W dniu 12.10.2023r. w klasie 2d odbył się "Dzień marchewki". Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

5 października 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Człuchowie odbyła się gala rozdania stypendiów naukowych Marszałka Województwa Pomorskiego.

KLASA 2B i 2D W TEATRZE

Klasa 2b i 2d w dniu 6.10.2023 była z wizytą w Teatrze lalek Tęcza w Słupsku. Uczniowie brali udział w warsztatach z aktorami oraz w spektaklu pt.: "Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek".

CROSS FESIVAL W GOSTKOWIE

Za nami kolejny bieg z Cyklu Cross Festival -„Bieg Rodła” w Gostkowie, który odbył się 7.10.23r.

PAINTBALL W GOWIDLINIE

04 .10. 2023 r. dwie klasy 7A i 7B SP 5 w Bytowie wzięły udział w paintballu w Gowidlinie.

KONKUR PLASTYCZNY - NAMALUJ TAJEMNICE RÓŻAŃCOWE

Miesiąc październik jest czasem, w którym zwracamy się w sposób szczególny do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym organizujemy konkurs na najpiękniejszą ilustrację przedstawiającą jedną z tajemnic różańca świętego.

XXX akcja Sprzątania Świata w Piątce

Dnia 22.09.2023 w piątek odbyła się w naszej szkole akcja Sprzątanie Świata. Klasy 1-4 wykonały plakaty pt."Sprzątanie Świata łączy ludzi". Była to myśl przewodnia tegorocznej XXX już akcji.

PIKINIK Z OKAZJI 40-lecia SZKOŁY

Co to był za dzień! 15 września odbył się piknik szkolny z okazji 40-lecia naszej szkoły. W sercach uczniów i nauczycieli pozostaną wspomnienia z tej wspaniałej imprezy.

CROSS FESTVAL W STUDZIENICACH

W sobotę 23.09.23r odbył się pierwszy bieg z cyklu Cross Festival w Studzienicach. Gratulujemy uczniom naszej szkoły wyników oraz aktywnej soboty.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Wrzesień przynosi  naszej szkole wiele niespodzianek.  W tym tygodniu uczniowie  mieli możliwość wziąć udział w warsztatach artystycznych, które poprowadził gość specjalny - Pani Dada Romina, nauczyciel  Szkoły Artystycznej we Lwowie.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    Next page