Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

SPEKTAKL TEATRALNY - HOBBIT

W dniu 16.01.2024r. uczniowie kl. 6a, 6b i 6c uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. "Hobbit". Spektakl odbył się w BCK, gdzie uczniowie dosłownie dołączyli do kompanii krasnoludów pod dowództwem Thorina Dębowej Tarczy.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Zespół Żorżyna odpowiedział na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Borzytuchomiu na wspólne  kolędowanie w różnych językach.

KONCERT W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

W Święto Trzech Króli 06.01.2024 r. w bytowskim kościele św. Katarzyny odbył się koncert połączony z Pokłonem Trzech Króli. Koncert wzbogacił występ naszej uczennicy- Weroniki, która zaśpiewała 2 kolędy w j.ukraińskim

TRZECH KRÓLI

Dziś, 6 stycznia 2024r., odbył się koncert kolęd połączony z pokłonem Trzech Króli w kościele pw. Św. Katarzyny. Uczniowie naszej szkoły ubogacili Uroczystość Objawienia Pańskiego jasełkami i śpiewem kolęd.

JASEŁKA 2023

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały i magiczny czas, na który niecierpliwie czekamy. W tym roku w naszej szkole Jasełka przygotowali uczniowie z kl. 3b i 5d oraz uczennica kl. 5b

JESEŁKA KLASY 2 C

18 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 2 C zaprezentowali przed swoimi rodzicami Jasełka.

ANDRZEJKI

W dniach 28-29 listopada w naszej szkole uczniowie klas 4-8 bawili się na dyskotece andrzejkowej. W salach, pod opieką wychowawców uczniowie mieli okazję brać udział w zabawach i wróżbach przy słodkim poczęstunku. O dobrą muzykę i zabawę na parkiecie postarali się uczniowie klasy 8 a.

K. Malska

Spektakl pt. Świat fantasty

Uczniowie wszystkich klas 4 oraz 5a w dniu 21.11.23 wzięli udział w przedstawieniu w Bytowskim Centrum Kultury, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Świat fantasty”.

Świat naszych marzeń - KINOSZKOŁA

Dnia 23 listopada 2023 klasy 7 i 8 udały się do Bytowskiego Centrum Kultury, aby wziąć udział w prgoramie KINOSZKOŁA.

KINOSZKOŁA - KOSMICZNY CHŁOPIEC

W dniu 23 listopada 2023 roku uczniowie kl 5 i 6 uczestniczyli w zajęciach w BCK-u w ramach interpersonalnego programu edukacji medialnej KINOSZKOŁA.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    Next page