Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KL. 4 - MISTRZ ORTOGRAFII

8 marca odbył się II etap szkolnego konkursu ortograficznego dl kl.IV. Wzięło w nim udział 16 uczniów.

XIII Festiwal Piosenki Szkolnej

14 marca 2019 roku w Parchowie odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Szkolnej

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice

Zaplanuj swoją przyszłość

19 marca 2019 roku wszyscy uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami będą uczestniczyć w Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie w godzinach od 9.00 do 13.30.

Spotkanie klas ósmych

4 marca 2019 roku uczniowie klas ósmych spotkali się z dyrektorem mgr Anną Henszke i uczennicami Mundurowej Szkoły Technicznej w Chojnicach.

Więcej informacji o szkole http://www.bzdz.pl/technikum-mundurowe-chojnice/o-szkole/

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA w bibliotece szkolnej

17 lutego 2019 roku obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Koty są niezwykle lubianymi przez dzieci zwierzętami

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy do naszej szkoły na Dzień Otwarty przyszłorocznych uczniów i ich rodziców w dniu 2.03.2019r. /sobota/ w godz. 10.00 - 12.00.

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

Informujemy, że zapisy dzieci  do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie

odbywać się będą w terminie

od 01.03.2019 r. – do 29.03.2019 r.

W zakładce Rekrutacja znajdą Państwo kartę zgłoszenia lub formularz rekrutacyjny dla dzieci spoza obwodu szkoły oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły.

SZKOŁA Z MISJĄ

Szanowni Państwo

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w związku z zaangażowaniem dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz rodziców w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących szkoła otrzymała wyróżnienie "Szkoła z misją".

Żywa lekcja historii

Poznawanie dziejów naszych przodków to zadanie dla każdego w każdym wieku. Niewątpliwie dzisiejsze czasy pozwalają nam przenosić  się w czasie i poznawać życie naszych przodków za pomocą źródeł materialnych. W styczniu 2019 roku do naszej szkoły zawitała grupa rekonstrukcyjna,

Losowanie klas do przeniesienia do SP1

W dniu 4 lutego 2019 roku odbyło się ostatnie już losowanie klas szóstych, które od nowego roku szkolnego 2019/2020 będą kontynuować naukę w SP 1 w Bytowie.

Wylosowano klasę 6c oraz bez losowania przechodzi klasa 3c.

PROTOKÓŁ STR. 1

PROTOKÓŁ STR. 2