Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WARSZTATY - EKO-NIESPODZIANKI

W naszej szkole w dniach 12-19.11.2019r. odbył się tydzień ekologiczny, sponsorowany przez firmę Drutex. W czwartek 14.11.2019r w ramach projektu "Szkoła z klasą 2.0" nauczyciele zorganizowali wieczór ekologiczny.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WARSZTATY OWOCOWO - WARZYWNE

14 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w WARSZTATACH owocowo - warzywnych. W ramach zajęć przygotowali pyszne koktajle owocowe, sałatkę owocową oraz zdrowe praliny z płatków owsianych i bakalii.

Wyniki XV Powiatowego Grand Prix SP nr 5 w Bytowie w skoku wzwyż 2019/2020 - pierwszy konkurs

Dnia 19.11.2019r. odbył się pierwszy konkurs skoku wzwyż w tym roku szkolnym. W konkursie wzięły 74 osoby.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - Wieczór Ekologiczny w SP5

Tym razem zaproponowałam uczniom stworzenie sobie indywidualnej, własnej, niepowtarzalnej torby lnianej, z którą dumnie będą mogli chodzić na zakupy.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WIECZÓR EKOLOGICZNY W PIĄTCE

Tematem warsztatów były ekologiczne znaki na produktach. Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej p. Beata Gostkowska za pomocą prezentacji multimedialnej oraz pogadanki wyjaśnił co to są eko - znaczki

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WIECZÓR EKOLOGICZNY

Modelowanie Ziemi – wizje świata. 14 listopada 2019r. w naszej szkole SP5 w Bytowie odbył się Wieczór Ekologiczny. Podobnie jak wielu nauczycieli, ja również aktywnie włączyłam się w przygotowania tego fascynującego popołudnia.

WARSZTATY - LAS - PŁUCA ZIEMI

Uczniowie klasy 1b  uczestniczyli w warsztatach "Las- płuca Ziemi"-zorganizowanych przez Nadleśnictwo Bytów. Warsztaty dotyczyły zasad korzystania z lasu jako miejsca pozwalając oddychać każdemu dziecku.

Dyplom SZKOŁA PAMIĘTA

Minister Edukacji Narodowej podziękował szkole za włączenie się do akcji MEN „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października 2019r.

OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

„Wolność kocham i rozumiem,

Wolności oddać nie umiem.”

Od tego słowa wszystko się zaczyna: szczęśliwe życie w niepodległym kraju, nauka, praca, realizacja marzeń, dążenie do celu, rozwijanie talentu… Możemy robić to, co chcemy, nikt i nic nas nie ogranicza.

SZKOŁA DO HYMNU

8.11.2019 roku nasza szkoła po raz drugi włączyła się w akcję MEN oraz Rady Dzieci i Młodzieży "SZKOŁA DO HYMNU"

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    Next page