Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

Kaszubi na ERGO ARENIE

Dnia 20 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka kaszubskiego w ramach powitania wiosny uczestniczyli w imprezie sportowej wszystkich szkół z językiem kaszubskim na Ergo Arenie.

SKARPETY NIE DO PARY

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem akcji było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

KANGUR 2019

21 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny KANGUR. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W sumie wzięło udział 95 uczniów. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

PIERWSZA POMOC

Uczniowie klas 6c, 6a, 6b i 8e uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

MECZ Z OKAZJI I DNIA WIOSNY

Z okazji I Dnia wiosny w naszej szkole odbyły się rozgrywki  w piłkę siatkowa nauczyciele kontra uczniowie klas VII i VIII. Zabawa była bardzo udana. Zapraszam do GALERII.

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

19 marca 2019 roku uczniowie wszystkich klas ósmych uczestniczyli w Powiatowych Targach Edukacji i Pracy, podczas których zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe i niektórzy pracodawcy z regionu.

ZAPROSZENIE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO – BIBLIOTEKA

Panie z biblioteki zapraszają uczniów klas 1-8  do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM

TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ MINI VOLLEY CUP

Dnia 16.03.2019 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbył sie kolejny turniej w piłkę siatkowa z cyklu Mini Volley Cup.

KINOSZKOŁA

W dniu 18.03.2019 r. klasy 4a, 4b, 4c, 4d 5c, 5e uczestniczyły w spotkaniu VIII edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KINOSZKOŁA

CROSS FESTIVAL W TRZEBIELINIE

Dnia 16.3.2019 w Trzebielinie odbyły się kolejne biegi z cyklu cross festival. Liczna grupa dzieci z naszej szkoły wzięła udział w biegu. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca! Wszystkim serdecznie gratulujemy