Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

BIEG RODŁA 2022

Dnia 1.10.2022r w Gostkowie odbył się Bieg Rodła, kolejny z cyklu Cross Festival.

Szachy

29.09.2022 nasza szkoła brała udział w Turnieju szachowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

KONKURS PLASTYCZNY - EGZOTYCZNY ŚWIAT ZWIERZĄT

W konkursie mogą wziąć uczniowie kl. I oraz IV-V.

Tematem konkursu jest przybliżenie egzotycznego świata zwierzt, pokazanie jego różnorodności, a także rozwinięcie wyobraźni i zdolności artystycznych.

Szkoły Pełne Talentów - LIDL

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie LIDL "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW". Akcja trwa do 13.11.2022 roku.

Każdy kto otrzyma w Lidlu specjalny kupon - Talenciak - może go przekazać na rzecz naszej szkoły

SZCZEGÓŁY

Klasa 2 B na warsztatach przyrodniczych

22 września w  Bibliotece Miejskiej w Bytowie uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych z Panem Przygodą!

Klasa 2B z wizytą w gabinecie weterynaryjnym

15 września 2022r. wybraliśmy się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego.
Lekarze weterynarii, Pani Anna i Pan Piotr Burlińscy z dużym zaangażowaniem opowiedzieli nam o swojej pracy

„Żorżyna” rok szkolny rozpoczyna z piosenką i uśmiechem

6.09.22 roku nasi uczniowie, którzy uczą się języka ukraińskiego, zaprezentowali się w Kłącznie. Wzięli udział w zakończeniu letniego projektu „Nie mogło być inaczej”,

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W dniach od 05.09.2022 do 07.09.2022 odbyły się warsztaty profilaktyczne dzięki współpracy i sfinansowaniu przez Urząd Miejski w Bytowie.

Uczniowie kl. III - V brali udział w zajęciach  Wczesnej Profilaktyki „Cukierki”.  Zaś uczniowie kl. VI wzięli udział w programie” Debata”.

Ślubowanie klas pierwszych

1 września 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych.

PRZEKAZANIE KLAS TRZECICH

Dnia 23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie, odbyła się uroczystość przekazania klas trzecich do pionu klas wyższych. Uroczystość przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką Pani Linii Spierewka.  Po części oficjalnej uczniowie i ich nauczyciele wybrali się na pyszne lody.

I. Wolska

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    Next page