Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

IMS w piłkę ręczną chłopców

Uczniowie naszej szkoły 7.03.22r wzięli udział w gminnych IMS w piłkę ręczną chłopców.
Gratulujemy IV miejsca i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
A. Zagdan

SP5 solidarna z Ukrainą

Pokój i integralność terytorialna naszych sąsiadów została brutalne naruszona. Rzeki krwi, morze łez, wybuchy bomb zamiast śpiewu ptaków, kłęby dymu zasłaniające białe obłoki na lazurowym niebie to nowa rzeczywistość na Ukrainie.

Wystawa Konstelacje barw

Uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość odwiedzenia wystawy Konstelacje barw. Dzięki współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką pedagogiczną mogli podziwiać prace Katarzyny Datkiewicz inspirowane zdjęciami z teleskopu Hubblea.

TURNIEJ MATEMATYCZNY

10 marca 2022, 23:00

Nasi uczniowie zdobyli II m-ce w Gminnym Turnieju Mtematycznym.

W Szkole Podstawowej w Gostkowie 9 marca odbyły się turniej matematyczny dla klas piątych. W konkursie brały udział tzyosobowe drużyny z 6 szkół gminy Bytów.

REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Zapisy dzieci do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej  nr 5 w Bytowie
od 28 lutego 2022 r. do 18 marca 2022 r.

W celu zapisania dziecka do szkoły należy pobrać ze strony szkoły (zakładka - Rekrutacja), bądź z przedsionka szkoły właściwy druk.

REKRUTACJA UCZNIÓW DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Na stronie Starostwa Powiatowego w Bytowie pojawiły się informację dotyczące tegorocznej rekrutacji. Więcej szczegółów w linku poniżej

Poznaj Polskę - wycieczka do Torunia

W czwartek 25.11.2021r. uczniowie klas 7a,7b i 7d  uczestniczyli w wycieczce szkolnej zorganizowanej w ramach programu Poznaj Polskę realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, współfinansowanego przez Gminę Bytów.

Ambasadorka kultury powiatu bytowskiego

Konkurs "Ambasadorki Kultury Pomorza 2021" skierowany był do autorek, artystek i animatorek, które ukończyły 18 lat i zamieszkiwały wsie oraz miasta poniżej 50 tys. mieszkańców położone na terenie województwa pomorskiego, a ich aktywność wzbogacała kulturę regionu. W konkursie mogły wziąć udział kobiety zajmujące się działalnością artystyczną zarówno społecznie, jak i zawodowo.

Ambasadorką Kultury w powiecie bytowskim została
Mirosława Hanasko
,
nauczycielka języka polskiego oraz języka mniejszości narodowej ukraińskiego.

GRATULUJEMY!

www.bytow.com.pl

SZKOŁA DO HYMNU

W dniu 10.11.2021 o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali w klasach hymn Polski z okazji przypadającego w dniu 11.11 Narodowego Święta Niepodległosci.

Wycieczka z projektu Poznaj Polskę

Gdy się jest pierwszakiem, ma się w sobie ogromną ciekawość świata. We wtorek 16.11.2021r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie zaspokajali ją podczas wycieczki zorganizowanej w ramach dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, współfinansowanej przez Gminę Bytów.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    Next page