Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.

Strona główna

 

   

                                             

 

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego
MAŁY EKONOMISTA - gminny konkurs matematyczny.

W marcu 2024 r. w Gostkowie odbył się po raz pierwszy gminny konkurs matematyczny dla klas czwartych Mały Ekonomista. Naszą szkołą reprezentowali Estera Paszke z klasy 4a oraz Natan Lis z klasy 4c.

GMINNE ZAWODY IMS W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

Dnia 4.04.24r w SP Niezabyszewo odbyły się gminne zawody IMS w piłkę siatkową dziewcząt.
Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce. Gratulacje!
Nauczyciele w-f

SPOTKANIE Z KASZTELANEM ZAMKU

Dnia 3 kwietnia 2024 roku, odbyło się spotkanie naszych uczniów z kasztelanem zamku p. Aleksandrem Kikcio, w ramach konkursu o zamkach gotyckich, który odbędzie za tydzień. Dziękujemy za ciekawą i żywą lekcję historii oraz trzymamy kciuki.😉

Beata Idzikowska 

TYTUŁ FINALISTY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

16 lutego 2024 r. w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Adamowicza w Gdańsku miał miejsce ostatni już etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2023/2024. 

 

PÓŁFINAŁ LIGI MATEMATYCZNEJ

19 marca odbył się półfinał Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego w Słupsku, w którym wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły Antosia Trzebiatowska z kl. 5b oraz Patryk Olczyk z kl. 6c.

A. Sobisz

JĘZYK UKRAIŃSKI - PISANKI

Pisanka ma długą i ciekawą  historię.  To niezwykłe zdobione jajo jest symbolem życia i odrodzenia. W chrześcijaństwie  jest częścią wielkanocnej tradycji. Techniki wykonania wielkanocnego jajka są różne. 

KONKURS Z OKAZJI 210 ROCZNICY URODZIN T. SZEWCZENKI

Z radością informujemy, że 4 uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie regionalnym  z okazji 210 rocznicy  dnia urodzin wielkiego ukraińskiego poety i malarza Tarasa Szewczenki. 

KINOSZKOŁA - DANICING QUEEN

Przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie kl IV-VI w ramach KinoSzkoła oglądnęli film pt. „Dancing Queen”. Film opowiada o 12-letniej Minie. 

 

WIOSENNE PRZEBUDZENIE

21 marca 2024r. prawie 30 uczniów z klas 7 i 8 wzięło udział w biegach na orientację "Wiosenne Przebudzenie" organizowanych przez Nadleśnictwo Bytów. Trasa miała ok.2,5 km długości. Uczestnicy musieli odnaleźć w terenie 10 punktów rozstawionych w zróżnicowanym terenie. Inne podstawówki nie podjęła wyzwania, tak więc nasi uczniowie rywalizowali ze sobą. 

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniu 22.03.2024 r. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić wypieki i ozdoby świąteczne. Dziękujemy uczniom i rodzicom za przygotowanie pięknych dekoracji i słodkości. 😊

B. Idzikowska 

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    Next page
Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5