Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek, 14.10, obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji przygotowały klasy 2c i 5c. Przedstawiły szkolne realia w wersji humorystycznej, a następnie wierszem i śpiewem złożyły życzenia Gronu Pedagogicznemu.
Mirosława Hanasko
Sylwia Stachańczyk-Piłat

Dnia 12.10.2022r w Gdyni odbył się Finał XXIV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasłem przewodnim jest „Czytanie dla pokoju".

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

W środę 5 października 2022r. klasy 4c i 4d oraz 5a i 5c przeżyły niesamowitą przygodę! Uczniowie brali udział w różnych eksperymentach i zadaniach na temat źródeł odnawialnych

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu Święta Pieczonego Ziemniaka klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do Piaszna. Wspinały się na wieżę widokową, zwiedzały wioskę Gotów i szukały zaginionego kamienia otwierającego sekretne przejście podziemne.

Światowy Dzień Jabłka – konkurs czytelniczy

28 września 2022r. z okazji Światowego Dnia Jabłka, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 1, 2, 3 i 4 do udziału w konkursie plastycznym na ilustrację do baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

POZNAJ POLSKĘ

Gmina Bytów na początku października 2022 podpisała porozumienie na realizację przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które  jest częścią Polskiego Ładu.

ZŁOTO i SREBRO w Finale Powiatowym w Sztafetowych Biegach Przełajowych!

Dnia 5.10.2022r w Kołczygłowach odbył się Powiatowy Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych.
W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta z naszej szkoły bezkonkurencyjnie wygrały

KL. 1B i 1D W ZAGRODZIE CUD MIÓD W NIEZABYSZEWIE

Uczniowie klas 1 b i 1d, czwartkowe zajęcia /29.09.22/ spędzili w Zagrodzie Cud Miód w Niezabyszewie. Dzieci poznały wiele ciekawostek o ziemniakach. Jak sadzi się ziemniaki?

NADZIEJE OLIMPIJSKIE W WARSZAWIE

W dniu 1.10.2022r uczennica naszej szkoły Blanka Typa wzięła udział w finale Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie w Warszawie.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    Next page