Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

"Mały Leonardo"

1 kwietnia 2019 r. trzy uczennice z klas drugich oraz troje uczniów z klas trzecich reprezentowali naszą szkołę w „I  POWIATOWYM  KONKURSIE ADRESOWANYM DO UCZNIÓW EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ 2019” „Mały Leonardo – I edycja ”. Uczniowie ci pokonali wcześniej rówieśników w swoich klasach.

Etap powiatowy odbył się na terenie LO w Bytowie.

CZYTANIE JEST SUPER

02 kwietnia 2019 w Bibliotece Pedagogicznej w Bytowie odbyły się regionalne eliminacje

II Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego – „Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?”

DZIAŁO SIĘ :)

W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła prowadzi działania zmierzające do otrzymania certyfikatu „Szkoła z klasą 2.0.”

Zapraszamy do Galerii

Wyniki końcowe XV Powiatowego Grand Prix SP nr 5 w Bytowie w skoku wzwyż

Wyniki końcowe XV Powiatowego Grand Prix SP nr 5 w Bytowie w skoku wzwyż. Dziękujemy za udział i gratulujemy wyników. Zapraszamy w drugiej połowie listopada na początek nowej edycji.
                J.Ścigała

>>WYNIKI<<

Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Bartka Króla

Bartek Król, uczeń klasy VIII e, uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2018/2019 zorganizowanego przez Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

PIELGRZYMKA DO WIELA

W sobotnie przedpołudnie 30 marca 2019 grupa młodzieży z klas 8 naszej szkoły z inspiracji katechety i pod jego opieką- Pawła Chmieleckiego udała się do Sanktuarium Kalwarii Wielewskiej, aby wypraszać przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia potrzebne łaski na czas testów klas 8.

IGRZYSKA DZIECI W WYŚCIGACH RZĘDÓW

Dnia 28.03.2019 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbyły sie gminne Igrzyska Dzieci w Wyścigach Rzędów. Nasza szkoła zajęła II miejsce.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!!
Zapraszamy do Galerii

DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

Dnia 27 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły, którzy podjęli się trudu nauki języka kaszubskiego wraz z swoimi Rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z okazji Dnia Jedności Kaszubów.

Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?

26. marca 2019 r. odbył się w bibliotece szkolnej pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego "Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?".

Kaszubi na ERGO ARENIE

Dnia 20 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka kaszubskiego w ramach powitania wiosny uczestniczyli w imprezie sportowej wszystkich szkół z językiem kaszubskim na Ergo Arenie.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    Next page