Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

WARSZTATY CHEMICZNE

19.04.2018 roku w nasze szkole odbyły się warsztaty chemiczne. W imprezie wzięło udział ok.80 uczniów klas V i VI. Zajęcia odbywały się w 20-to osobowych zespołach.

KONCERT MUZYCZNY

11.05.20018r. w naszej szkole odbył się koncert muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej z Bytowa.

KLARNET I FAGOT NA ZAMKU

Podczas ostatniego w aktualnym roku szkolnym koncertu mieliśmy okazję wysłuchać popisu dwóch instrumentów dętych drewnianych w towarzystwie akompaniującego fortepianu

Kampania edukacyjna

7 maja 2018 roku uczniowie klas 3, 4, 5  uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez pana Romualda Burczyk z Piły w ramach kampanii: „S.O.S., czyli świadomość, ochrona środowiska, surowce – Bytów na rzecz zrównoważonego rozwoju”

WYNIKI REKRUTACJI

Listy kandydatów do klasy 1 na rok szkolny 2018/19 znajdują się w zakładce Rekrutacja

Program Granica

27 marca 2018 roku uczniowie klas 7a, 7b, 7e wzięli udział w spotkaniu z dr Tomaszem Rembalskim z Uniwersytetu Gdańskiego w ramach programu „Granica” niepodległości.

PODZIĘKOWANIA

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bytowie  składa serdeczne podziękowania

WOŚP W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Uczniowie z Samorządu Szkolnego wraz z ich opiekunami