Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

DYSK POMORSKI 12.06.2018 W GDAŃSKU

Świetny występ zanotowali uczniowie SP nr 5 w Bytowie w finale wojewódzkim Dysku Pomorskiego 12.06.2018.

WYCIECZKA KLAS 7 DO WROCŁAWIA

W dniach 04 - 07 czerwca uczniowie klas 7a, d, e  uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.

Uczniowie 1a na pikniku z rodzicami

8 czerwca na plac zabaw w Mądrzechowie przybyli uczniowie klasy 1a ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Dzieci korzystały z różnych atrakcji.

SUKCESY W FINALE POWIATOWYM IGRZYSK DZIECI W CZWÓRBOJU LA

Drużyna chłopców zwyciężyła w finale powiatowym igrzysk dzieci w czwórboju la i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Gdańsku 07.06.2018.

SUKCESY DOMINIKA I OLIWII STOLC W SŁUPSKU

Oliwia Stolc zwyciężyła w finale powiatowym Czwartków LA Słupsku w biegu na 600m. Jej brat Dominik zwyciężył w biegu na 300m i w skoku w dal.  Obydwoje uzyskali awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2018.

Przedszkolaki w szkole.

5 czerwca, na zaproszenie uczniów z klasy 2 b, szkołę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Świętego Filipa”. Drugoklasiści przygotowali przedstawienie pt.  „Królewna Śnieżka”.

Uczniowie 1a w „Świecie bajek”.

Uczniowie klasy 1a przygotowali teatrzyk pt. „Świat bajek”. Udowodnili, że bajki bez złych postaci: czarownicy, złej macochy, smoka i wilka nie mają sensu.

Bajkowe klimaty – pszczółki i kraciaste chaty.

28 maja uczniowie klas 1a i 1b pojechali na całodniową wycieczkę do Słupska, Krzemieńca i Ustki. W Państwowym Teatrze Lalki Tęcza obejrzeli spektakl pt. „Ignatek szuka przyjaciela”.

Klasa 1a z „Ekologią na ty”

W ramach realizacji zadania „Z ekologią na ty” przygotowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Zawsze Razem”, współfinansowanego przez Gminę Bytów, uczniowie klasy 1a realizowali /w kwietniu i w maju 2018/ różne działania.

Na tropie przyrody

W miesiącu kwietniu i maju 2018 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły dużo mówili na temat przyrody.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    Next page