Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

MATEMATYKA W PIĄTCE NA PIĄTKĘ

17.09.2018r.  odbyło się pierwsze ze spotkań grupy pomagającej przy tworzeniu plakatów promujących projekt MATEMATYKA NA PIĄTKĘ W PIĄTCE

Projekt „Godność, wolność, niepodległość”

Nasza szkoła znalazła się w gronie 257 szkół i placówek oświatowych, którym przyznano dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 5 w dniu 3.09.2018r. /poniedziałek/:

Kl. I godz. 11.00

Kl. II – V   godz. 9.00

Kl. VI-VIII godz. 10.00

Klasowe ognisko

12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy I b wraz z rodzicami oraz rodzeństwem spotkali się przy ognisku w pobliżu jeziora Jeleń. Sprzyjała pogoda i dopisywały humory.

ZAJĘCIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO INACZEJ

5 czerwca 2018 r. uczniów klas pierwszych odwiedziły przemiłe panie –  Hanna Maliszewska oraz Patrycja Zawadzka. Obydwie panie to zawodniczki klubu „Biało – Zielonych Laidies Gdańsk”. Panie grają w rugby. Podczas spotkania pani Maliszewska (również reprezentantka Polski) opowiedziała o zasadach gry w rugby, o charakterach zawodniczek, ćwiczeniach, które wykonują.

Zapraszamy do GALERII

CROSS FESTIVAL - PODSUMOWANIE

Klasyfikacja szkół podstawowych I miejsce - SP 5 Bytow, klasyfikacja kategoria 2002-2004- IV miejsce -  SP5 Bytow

PROGRAM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ - DEBATA

13 i 14.06.2018 r. we wszystkich klasach siódmych i szóstych został zrealizowany  program profilaktyczny „Debata”.

MATEMATYKA NA PIĄTKĘ W PIĄTCE

185 – tyle projektów matematycznych otrzyma dofinansowanie w V edycji mPotęgi. Komisja konkursowa wybrała je spośród 598 zgłoszeń. mFundacja przekaże ponad milion zł na ich realizację.

KONKURS - DZIECI NIOSĄ POMOC

W dniu 12.06.2018r. odbył się finał konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który zwieńczył akcję pt. „Dzieci niosą pomoc” skierowaną do uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie.

Zapraszamy do Galerii

BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK DZIECI W CZWÓRBOJU LA

Drużyna chłopców w składzie: Szymon Kloskowski, Kamil Stefanowski, Kamil Sierzputowski, Tomasz Zblewski, Kacper Radomski i Maksymilian Kukla

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    Next page