Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

Warsztaty kreatywne

19 września 2019 roku w szkole odbyły się Warsztaty kreatywne dla nauczycieli prowadzone przez przedstawicieli bytowskiej Firmy Kleks.

POPOŁUDNIE W PŁOTOWIE

W dniu 3 października 2019 uczniowie uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Płotowa.W programie znalazły się warsztaty dla młodszej grupy ”Stoliczku nakryj się”.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W ostatnim dniu września uczniowie klas 4 - 8 wraz z wychowawcami wybrali swoich przedstawicieli do rady samorządu szkolnego.

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 02.10.2019 w Miastku odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Mimo deszczowej pogody drużyna dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Dzieci zajęła II miejsce w gminie

PANI DANUTA BŁASZKOWSKA Z WIZYTĄ W KLASIE III B

27 września 2019r. naszą klasę odwiedziła pani bibliotekarka z naszej szkoły. Wizyta  związana była z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki, której bohaterem był Elf – pies mieszkający w schronisku.

KLASY 5. I 7. NA PRZEDSTAWIENIU

1 października 2019 roku klasy 5. i 7. wybrały się do BCK-u na przedstawienia teatralne.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 września 2019r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to przypada 29 września i zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

SPOTKANIE Z ZAWODNIKAMI BYTOVIA BYTÓW

Dnia 30.09.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie z zawodnikami zespołu piłkarskiego Bytovia Bytów. Piłkarze przeprowadzili krótką pogadankę na temat treningów, odpowiedzieli na pytania uczniów oraz z ich udziałem pokazali kilka piłkarskich sztuczek.

ZWIEDZAMY KASZUBY

Uczniowie języka kaszubskiego w dniu 22.09.2019 r. uczestniczyli w wycieczce do skansenu we Wdzydzach.

"Już czytam"

Uczniów klas pierwszych  zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Już czytam."

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    Next page