Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

Co słychać w Świetlicy

W tym tygodniu zajmować nas będą:
- filmiki edukacyjne o mrówkach, jeżach i wiewiórkach inspirowane Waszymi fotografiami
- ,,stary' i ,,nowy' Pan Hilary, czyli rzecz o zapominaniu, gubieniu, ale i, co gorsza,  prze - ga - pia - niu.
- oryginalne - kulinarne, tańcząco - śpiewające przepisy
- przedstawienie pt. ,,Pchła Szachrajka '
Zapraszamy - zakładka Świetlica

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Na stronie Starostwa Powiatowego w Bytowie pojawiła się informacja dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w związku z panującą sytuacją.
Zapraszamy do lektury pod linkiem

Dzień dobry w maju!

Zapraszamy do obejrzenia  galeryjki Waszych prac i zdjęć oraz do wspólnej zabawy w tym tygodniu - zakładka Świetlica
Słonecznie, kwieciście, majowo pozdrawiają

Panie ze świetlicy: D.Pruss, N.Demkowycz

Lista kandydatów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2020/2021

Listę kandydatów przyjętych do klasy I do Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bytowie na rok szkolny 2020/2021 wywieszono na drzwiach szkoły.

Rodzice mogą też uzyskać informację telefoniczną, od jutra 27.04.2020, dzwoniąc pod numer 59 822 98 10 w godzinach 8.00 - 14.00.

NOWY TYDZIEŃ W WIRTUALNEJ ŚWIETLICY

Kochani, mamy dla Was zadanie!  To zadanie to le-niu-cho-wa-nie.  Możecie położyć się w pozycji Dyzia Marzyciela (ręce założone pod głowę, jedna noga zgięta, druga noga zarzucona  na pierwszą) i po prostu pomyśleć, pomarzyć.

KORZYŚCI Z UPRAWIANIA SPORTU

Drodzy rodzice! Oto krótka ściąga dotycząca korzyści z uprawiania sportu!

Wieść niesie, że można być w lesie !

W tym tygodniu wracamy na leśne ścieżki. Uff.. W końcu! Przed drzwiami do lasu zdejmijmy maseczki i ze wszystkich sił chłońmy zieleń, zapachy lasu, łapmy świeży wiatr, nastawmy uszy na chrzęst i szelest, śpiew i trele.

Świetlicowa galeria - Wielkanoc

Świetlica dziękuje uczniom klas 1-3 za wspólną zabawę i licznie nadesłane prace wielkanocne. Wszystkie, po powrocie do szkoły, nagrodzimy drobnymi upominkami. Zapraszamy do obejrzenia dzieł w zakładce Świetlica.

Wiosna wokół nas

Zapraszam do obejrzenia prac wykonanych komputerowo przez uczniów klas drugich w czasie nauczania zdalnego - LW

WIOSNA KL. 2B

WIOSNA KL. 2C

WIOSNA KLASY 3

REKRUTACJA DO KL. 1

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19 nastąpiła zmiana zarządzenia w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, a także kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej można składać do 17 kwietnia 2020 r.

W przedsionku szkoły znajduje się urna, do której należy wrzucić wypełniony i podpisany przez obojga rodziców wniosek.

Szkoła czynna jest w godzinach 8.00 - 14.00

>>REKRUTACJA<<