Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE - PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie klas pierwszych  zostali wprowadzeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

XXII Festiwal Twórczości Religijnej

5 listopada 2022r. odbył się już XXII Festiwal Twórczości Religijnej pod nazwą "Idziemy za Chrystusem!" Uczniowie uczęszczający na religię greckokatolicką pojechali do Górowa Iławeckiego

POWIATOWY FINAŁ ID W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT

Dnia 3.11.2022r w Tuchomiu odbył się Powiatowy Finał ID w unihokeja dziewcząt. Drużyna z naszej szkoły zajęła wysokie 3 miejsce! Gratulacje!
Nauczyciele w-f

Akcja Szkoła Pamięta

Z tej okazji klasy: 1c, 1d, 2a, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 4d i 7a wraz z wychowawcami wybrały się do miejsc pamięci, aby upamiętnić wszystkich, którzy tam spoczywają, zmówić modlitwę oraz zapalić znicze.

PROJEKT - POZNAJ POLSKĘ

W dniu 28 pażdziernika 2022r w ramach ministerialnego projektu "Poznaj Polskę" uczniowie klasy 5a oraz niektórzy uczniowie z klas 5b, 5c, 6a, 7b i 4b wraz z opiekunami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Swołowa i Słupska.

PIRAMIDA Z KUBECZKÓW

Dziś na godzinie wychowawczej klasa 4d brała udział w nietypowej lekcji. Zespół, poprzez wcześniejsze losowanie, został podzielony na 5 zespołow

KONKURS - ŚWIĘTA KATARZYNA PATRONKA BYTOWA

Przypominamy o konkursie plastycznym o patronce naszego miasta. Prace oddajemy do nauczycieli religii z wydrukowana karta rodo i karta zgłoszeniową (opiekun pracy:imię i nazwisko nauczyciela religii).
Termin składania prac mija 15 listopada.
P. Chmielecki

TYDZIEŃ MISYJNY

W dniach 23-29 X 2022 w Kościele trwał Tydzień Misyjny, który był okazją do uwrażliwienia na potrzeby misji oraz powszechnym powołaniu do głoszenia Ewangelii podczas lekcji religii.

KONGRES MISYJNY

22 października 2022 roku grupa uczniów z klasy 5 c i 6 b pod opieką Pana Pawła Chmieleckiego w towarzystwie uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie do Pelplina na Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci.

POMORSKA LIGA ZADANIOWA ZDOLNI Z POMORZA - INFORMATYKA

Dnia 28.10.2022r. w naszej szkole odbył się etap I - kwalifikacyjny z informatyki w ramach Pomorskiej Ligi Zadaniowej ZDOLNI Z POMORZA. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Test zawierał 25 pytań, czas trwania 60 minut. Wyniki w przyszłym tygodniu. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

Nauczyciele informatyki

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    Next page