Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

Jesienne drzewko książkowe

19 listopada 2019 roku w bibliotece szkolnej  podsumowany został konkurs plastyczny dla klas 1-3 „Jesienne drzewko książkowe”.

Szkoła z klasą 2.0 - warsztaty "Las - płuca Ziemi"

Uczniowie klas pierwszych (kl.1 a, kl.1c oraz kl. 1d)  uczestniczyli, w ramach tygodnia ekologicznego, w warsztatach „Las – płuca Ziemi”. Zostały one przeprowadzone przez Nadleśnictwo Bytów.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WARSZTATY - EKO-NIESPODZIANKI

W naszej szkole w dniach 12-19.11.2019r. odbył się tydzień ekologiczny, sponsorowany przez firmę Drutex. W czwartek 14.11.2019r w ramach projektu "Szkoła z klasą 2.0" nauczyciele zorganizowali wieczór ekologiczny.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WARSZTATY OWOCOWO - WARZYWNE

14 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w WARSZTATACH owocowo - warzywnych. W ramach zajęć przygotowali pyszne koktajle owocowe, sałatkę owocową oraz zdrowe praliny z płatków owsianych i bakalii.

Wyniki XV Powiatowego Grand Prix SP nr 5 w Bytowie w skoku wzwyż 2019/2020 - pierwszy konkurs

Dnia 19.11.2019r. odbył się pierwszy konkurs skoku wzwyż w tym roku szkolnym. W konkursie wzięły 74 osoby.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - Wieczór Ekologiczny w SP5

Tym razem zaproponowałam uczniom stworzenie sobie indywidualnej, własnej, niepowtarzalnej torby lnianej, z którą dumnie będą mogli chodzić na zakupy.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WIECZÓR EKOLOGICZNY W PIĄTCE

Tematem warsztatów były ekologiczne znaki na produktach. Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej p. Beata Gostkowska za pomocą prezentacji multimedialnej oraz pogadanki wyjaśnił co to są eko - znaczki

„Gang Słodziaków” w 3a

Klasa 3a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W ramach tego konkursu zorganizowała Obchody Głośnego Czytania. Uczniowie długo przygotowywali się do tego święta. W domu czytali głośno wybrane teksty. Przynieśli do szkoły ulubione Słodziaki.

Harmonogram Egzaminu Ósmoklasisty

Przedstawiamy Harmonogram Egzaminu Ósmoklasisty, komuniakt o przyborach z których mogą korzystać uczniowie oraz terminy egzaminów próbnych.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WIECZÓR EKOLOGICZNY

Modelowanie Ziemi – wizje świata. 14 listopada 2019r. w naszej szkole SP5 w Bytowie odbył się Wieczór Ekologiczny. Podobnie jak wielu nauczycieli, ja również aktywnie włączyłam się w przygotowania tego fascynującego popołudnia.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    Next page