Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.

Strona główna

 

   

                                             

 

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego
DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW

Dnia 27 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły, którzy podjęli się trudu nauki języka kaszubskiego wraz z swoimi Rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z okazji Dnia Jedności Kaszubów.

Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?

26. marca 2019 r. odbył się w bibliotece szkolnej pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego "Czy znasz twórczość Pauliny Hendel?". 

Kaszubi na ERGO ARENIE

Dnia 20 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka kaszubskiego w ramach powitania wiosny uczestniczyli w imprezie sportowej wszystkich szkół z językiem kaszubskim na Ergo Arenie.

SKARPETY NIE DO PARY

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem akcji było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. 

Wyniki konkursu ogólnopolskiego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Katarzyna Boschke z klasy VIII d otrzymała wyróżnienie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Siedem Grzechów Głównych”. 

AKCJA CHARYTATYWNA

Bardzo dziękuję  tym  uczniom  i  rodzicom, którzy  włączyli się  w akcję  zbiórki maskotek, pluszaków  a  nawet  zabawek, które  w  części zostały  już  przekazane Niepublicznemu Zakładowi  Opieki  Zdrowotnej  - dr Józefowi Myszka. 

KANGUR 2019

21 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny KANGUR. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W sumie wzięło udział 95 uczniów. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

Uczniowie klasy 8e Aleksandra Kowgan i Krystian Modrzejewski laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego

8 marca 2019r uczniowie klasy 8a Marta Prądzyńska i Jacek Pluto Prądzyński oraz klasy 8e Aleksandra Kowgan i Krystian Modrzejewski wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego dla szkół podstawowych. 

PIERWSZA POMOC

Uczniowie klas 6c, 6a, 6b i 8e uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

MECZ Z OKAZJI I DNIA WIOSNY

Z okazji I Dnia wiosny w naszej szkole odbyły się rozgrywki  w piłkę siatkowa nauczyciele kontra uczniowie klas VII i VIII. Zabawa była bardzo udana. Zapraszam do GALERII.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    Next page
Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5