Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.

Strona główna

 

   

                                             

 

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "MAM TALENT"

Miło nam poinformować, że szkolny konkurs "Mam talent" wygrała Hanna Rudnik , uczennica klasy 3b. Hania zaśpiewała piosenkę Sanah "Jestem Twoją Bajką".

Żorżyna kolęduje

W tym roku szkolnym, na zakończenie okresu bożonarodzeniowego, zespół  Żorżyna został  zaproszony do przedstawienia montażu  słowno-muzycznego w bytowskiej cerkwii. 

WOŚP 2024

Nasza szkoła w dniu 26.01.2024r. zorganizowała konkurs Mam Talent w ramach WOŚP. Zapraszamy do naszej Galerii

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ SIATKOWĄ 4-KI

Dnia 24.01.24r w SP2 odbyły się gminne zawody w piłkę siatkową 4-ki. Dziewczęta zajęły wysokie II miejsce, natomiast chłopcy wygrali 🏆, awansując do finału powiatowego!
Gratulacje!
Nauczyciele w-f

BAL KARNAWAŁOWY - KLASY I-III

Jak karnawał to bale przebierańców. Takie bale odbywały się w naszej szkole dla młodszych uczniów w dniach 17-18 stycznia 2024 r. 

SPEKTAKL TEATRALNY - HOBBIT

W dniu 16.01.2024r. uczniowie kl. 6a, 6b i 6c uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. "Hobbit". Spektakl odbył się w BCK, gdzie uczniowie dosłownie dołączyli do kompanii krasnoludów pod dowództwem Thorina Dębowej Tarczy. 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Zespół Żorżyna odpowiedział na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Borzytuchomiu na wspólne  kolędowanie w różnych językach.  

KONCERT W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

W Święto Trzech Króli 06.01.2024 r. w bytowskim kościele św. Katarzyny odbył się koncert połączony z Pokłonem Trzech Króli. Koncert wzbogacił występ naszej uczennicy- Weroniki, która zaśpiewała 2 kolędy w j.ukraińskim

TRZECH KRÓLI

Dziś, 6 stycznia 2024r., odbył się koncert kolęd połączony z pokłonem Trzech Króli w kościele pw. Św. Katarzyny. Uczniowie naszej szkoły ubogacili Uroczystość Objawienia Pańskiego jasełkami i śpiewem kolęd.

JASEŁKA 2023

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały i magiczny czas, na który niecierpliwie czekamy. W tym roku w naszej szkole Jasełka przygotowali uczniowie z kl. 3b i 5d oraz uczennica kl. 5b

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    7    8    Next page
Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5