Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

Odsłonięcie lapidarium

5 października 2018r. o godzinie 13.00 klasy 7a, 7e, 8b, 8e uczestniczyły w uroczystym odsłonięciu lapidarium na cmentarzu poewangelickim przy ul. Kardynała Josyfa Slipyja w Bytowie.

SADZENIE DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI W SP5 W BYTOWIE

Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie uczciła setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę.

Zapraszamy do Galerii

Gminne zawody w halowa piłkę nożna chłopców

Dnia 5.10.2018r odbyły sie gminne zawody w halowa piłkę nożna chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła wysokie II miejsce. Gratulujemy zawodnikom!

B. Zagdan

ZAWODY W BADMINTONA

W dniu 3.10.2018 odbyły sie powiatowe zawody w badmintona. Uczniowie naszej szkoły Sebastian Saldat i Maciej Grzegorowski po długiej walce zajęli 3 miejsce!!! Gratulacje!

A.    Zagdan

CROSS FESTIVAL - STUDZIENICE

Ponad 50 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zawodach w Studzienicach otwierających cykl biegów przełajowych "Cross Festival".

GOŚCIE Z MIASTA PARTNERSKIEGO FRANKENBERG Z NIEMIEC

dniach 17.09.-22.09. 2018 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły oraz klas trzecich Gimnazjum nr 2  w Bytowie gościli w swoich domach kolegów z miasta partnerskiego Frankenberg z Niemiec.

WYJAZD NA UKRAINĘ

W dniach 14-21 września 2018 roku uczący się w naszej szkole języka ukraińskiego wraz z  nauczycielami z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej  na Ukrainę,  zorganizowanej przez panią Mirosławę Hanasko.

MUZYKA NA ZAMKU – INAUGURACJA SEZONU 2018/2019

Pierwszy powakacyjny koncert to półrecitale fortepianowe. Usłyszeliśmy utwory kilku kompozytorów m.in. C. Debussy’ego, I. J. Paderewskiego, R. Schumanna, F. Chopina, W. Lutosławskiego.

Wycieczka do lasu

20 września 2018r. uczniowie klasy 3b klasę lekcyjną zamienili na lekcje przyrody w terenie. Wszyscy udali się na ścieżkę przyrodniczą  „Dąbrowa rzepnicka”.

strona:   Previous page 1    2    3    4    5    6    Next page