Strona główna

Pośród wielu osiągnięć ludzkości, tych które znacząco zmieniły życie człowieka, znajduje się niewątpliwie myśl stworzenia szkoły. Szkoły – specyficznej instytucji, której jedynym celem jest i będzie przekazywanie światu wiedzy i umiejętności, kreowanie człowieka zdolnego do twórczego życia w społeczeństwie i dla jego dobra.

Dyrektor Jerzy Jobczyk

DEKALOG ABSOLWENTA
1. Odróżnia dobro od zła
2. Kulturalnie zaochowuje się w domu, szkole, na ulicy
3. Umie organizować pracę własną, jest twórczy
4. Potrafi współpracować w grupie, jest tolerancyjny i odpowiedzilany
5. Ma poczucie przynależności grupowej, regionalnej i narodowej
6. Identyfikuje się z kulturą polską i europejską
7. Poświęca swój czas na pracę dla innych
8. Szanuje siebie i innych, jest asertywny
9. Troszczy się o zdrowie, przestrzega zasad higieny
10. Zna podstawy języka obcego i dba o kulturę języka ojczystego

Wyniki XV Powiatowego Grand Prix SP nr 5 w Bytowie w skoku wzwyż 2019/2020 - pierwszy konkurs

Dnia 19.11.2019r. odbył się pierwszy konkurs skoku wzwyż w tym roku szkolnym. Poniżej przedstawiamy wyniki. Jednocześnie zapraszamy na kolejny konkurs, który odbedzie się 10 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

J. Ścigała

>>WYNIKI<<

Wieczór Ekologiczny w SP5.

Tym razem zaproponowałam uczniom stworzenie sobie indywidualnej, własnej, niepowtarzalnej torby lnianej, z którą dumnie będą mogli chodzić na zakupy.

WIECZÓR EKOLOGICZNY W PIĄTCE

Tematem warsztatów były ekologiczne znaki na produktach. Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej p. Beata Gostkowska za pomocą prezentacji multimedialnej oraz pogadanki wyjaśnił co to są eko - znaczki

„Gang Słodziaków” w 3a

Klasa 3a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W ramach tego konkursu zorganizowała Obchody Głośnego Czytania. Uczniowie długo przygotowywali się do tego święta. W domu czytali głośno wybrane teksty. Przynieśli do szkoły ulubione Słodziaki.

Harmonogram Egzaminu Ósmoklasisty

Przedstawiamy Harmonogram Egzaminu Ósmoklasisty, komuniakt o przyborach z których mogą korzystać uczniowie oraz terminy egzaminów próbnych.

WIECZÓR EKOLOGICZNY

Modelowanie Ziemi – wizje świata. 14 listopada 2019r. w naszej szkole SP5 w Bytowie odbył się Wieczór Ekologiczny. Podobnie jak wielu nauczycieli, ja również aktywnie włączyłam się w przygotowania tego fascynującego popołudnia.

KinoSzkoła

13 XI 2019 r. uczniowie klas trzecich byli w BCK-u. Uczestniczyli w warsztatach filmowych pt. „Jesteśmy różni, ale możemy się ze sobą zaprzyjaźnić”. Wysłuchali opowieści prowadzącej, odpowiadali na pytania, wykonywali polecenia.

WARSZTATY - LAS - PŁUCA ZIEMI

Uczniowie klasy 1b  uczestniczyli w warsztatach "Las- płuca Ziemi"-zorganizowanych przez Nadleśnictwo Bytów. Warsztaty dotyczyły zasad korzystania z lasu jako miejsca pozwalając oddychać każdemu dziecku.

NADZWYCZAJNY KONGRES MISYJNY PELPLIN 2019

Niemożliwe? Nie dla wierzących !

Działalności misyjnej nie można ograniczać tylko jednego miesiąca – października. Dobrze o tym wiedzą klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie

WARSZTATY PROJEKTOWANIA EKO - MODY

W czasie warsztatów projektowania eko – mody można było przygotować dla siebie strój z surowców przeznaczonych do recyklingu.

strona:    1    2    3    4    5    6    Next page