TURNIEJ WIELKANOCNY KL. 1

W dniu 26 marca 2018r. odbył się turniej wielkanocny klas pierwszych "Poznajemy tradycje i zwyczaje wielkanocne na Kaszubach". W tegorocznym turnieju wzięły udział trzy klasy pierwsze i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola św. Filipa, grupa "Poziomki". Podczas rozgrywek dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne Kaszub. Dowiedziały się również, jakie potrawy należy numieścić w wielkanocnym koszyku. Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje sportowe. Uczestnicy wyścigu musieli posprzątać śmieci, biec z kołatką, jajkiem na łyżce, powiesić śledzie i wydyngować swoje panie. Pomocą w czasie turnieju służyli mali Kaszubi z klasy drugiej. Na koniec pan Dyrektor wręczył uczestnikom dyplomy i koszyczek ze słodyczami.

D. Kucharczyk