Uczniowie klas trzecich na safari

1 czerwca 2017r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie obejrzeli film pt. „Kacper i Emma na safari”. Było to możliwe dzięki realizacji zadania „Z ekologią na ty” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Zawsze Razem”  przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.

Film opowiadał o dwojgu norweskich przyjaciół, którzy polecieli do Afryki i poznali szpital dla dzikich zwierząt. Bohaterowie filmu walczyli też z kłusownikami. Film dla najmłodszych prócz przygody i emocji dostarczył także sporą dawkę wiedzy na temat współczesnych problemów ochrony przyrody i zagrożonych gatunków. Promował też wielokulturowość jako receptę na porozumienie w globalnym świecie.

Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli film. Po filmie podzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wykonali również prace plastyczne ilustrujące sceny z filmu.

M. Rydwelska