Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Wycieczka - Wieżyca, Będomin i Wdzydze

09 sierpnia 2012, 12:52

W dniu 04.08.2012 roku odbyła się czwarta wycieczka po województwie pomorskim realizowana w ramach programu „Babciu, Dziadku masz wiadomość 2” w ramach projektu POKL Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. W wycieczce wzięło udział 30 uczestników ( 15 Babć i Dziadków oraz 15 wnucząt ).

Uczestnicy weszli na wieżę widokową na Wieżycy – najwyższym wzniesieniu na Pomorzu. Widoki były piękne. Po wspinaczce, Babcie, Dziadkowie i wnuczęta zwiedzali Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Następnym punktem programu było Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Wszyscy mogliśmy sobie przypomnieć, jak wyglądały pociągi. Niektóre dzieci pierwszy raz w życiu widziały parowozy.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, w którym zobaczyliśmy wiatrak, kościół i kilka zabudowań. Uczestnicy wzięli udział w lekcji języka kaszubskiego i wyrabiali naczynia z gliny. Pogoda była wspaniała.

 Tekst: J. Turzyńska

Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5