IV Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy - Źródła marzeń

16 marca 2018 r w bibliotece szkolnej uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu "Źródła marzeń".

Uczestnicy w I etapie pisali test, który obejmował zagadnienia dotyczące wybranego kręgu tematycznego - C.S. Lewis "Opowieści z Narnii" , J.K. Rowling "Harryego Pottera"oraz J. Flanagana "Zwiadowcy".

Konkurs ma na celu przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, a zarazem przekazującej pozytywne wartości, takie jak: przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Udział w konkursie daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyszukiwania i analizowania informacji.