Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Przedstawienie KOPCIUSZEK Z KASZUB

31 października 2011, 20:07

W czwartek 27.10.2011  w sali Bytowskiego Centrum Kultury na scenie czekali aktorzy – uczestnicy warsztatów teatralnych - występujący w przedstawieniu pt. „Kopciuszek z Kaszub”. Do BCK przybyła bardzo liczna widownia, ponad 500 osób. Specjalistka do spraw monitoringu i ewaluacji przygotowała 493 bilety – wejściówki, które po spektaklu służyły do oceny przedstawienia. Niestety zabrakło ich już przed godziną 17.00 i część ludzi weszła bez nich. Zabrakło także miejsc siedzących i spora grupa widzów oglądała spektakl na stojąco. Takie spotkanie było możliwe dzięki projektowi „Babciu, Dziadku masz wiadomość” współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX, Działanie 9.5.

Projekt realizowany był przez Szkołę Podstawową nr 5 w Bytowie od 3.01.2011, a kończy się przedstawieniem ‘Kopciuszek z Kaszub”. Na realizację działań projektowych pozyskano środki z Unii Europejskiej w wysokości 47 800 zł. Uczestnikami projektu były 42 osoby, w tym 21 osób dorosłych i 21 uczniów z klas I-III SP5.
W organizację i przeprowadzenie działań projektowych zaangażowanych było wiele osób. Odbywały się zajęcia ruchowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, komputerowo-fotograficzne, warsztaty teatralne oraz wycieczki po Ziemi Bytowskiej.
Głównym założeniem jednego z działań w projekcie ( warsztatów teatralnych) było przygotowanie przedstawienia teatralnego, którego wykonawcami będą uczestnicy projektu. W tym celu ze środków Unii Europejskiej uszyte zostały stroje kaszubskie dla dzieci i przygotowano scenografię. Pozostałe stroje pożyczono z Bytowskiego Centrum Kultury oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Autorami dekoracji byli Państwo Kośmieja, natomiast spektakl reżyserowały panie Ludmiła Hinc i Anna Chajecka. Koordynatorem projektu była pani Lucyna Wasielewska.

L.W.

Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5