Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.

Tak dla szkoły

Shrek

17 kwietnia 2012, 11:39

 

1 kwietnia 2012 roku grupa 36 osób ( 32 dzieci i 4 opiekunów) wyjechała na wycieczkę do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni  na spektakl „ Shrek”. Wyjazd  miał na celu ukazanie dzieciom świata kultury poprzez czynne uczestnictwo. Wiele dzieci na co dzień nie może sobie pozwolić na wyjazd do Gdyni, a tym bardziej na wizytę w teatrze, dlatego była to dla nich niepowtarzalna okazja na obcowanie z kulturą.

Po półtorej godzinie jazdy dotarliśmy do Gdyni i udaliśmy się pod gmach teatru. W holu teatru dzieci mogły podziwiać zdjęcia aktorów na co dzień występujących w przedstawieniach.

Rozdaliśmy bilety i pozostało już tylko oczekiwanie na  gong rozpoczynający spektakl. Bilety obejmowały miejsca na balkonie, skąd widok na scenę był wspaniały. 

Spektakl opowiadał dobrze znaną historię o Shreku, jednak przedstawiał ją  w niezwykły sposób. Dekorację, gra aktorska, światła, rekwizyty wszystko to tworzyło niezwykły świat, który w pełni absorbował widza. Dzieci byli pod dużym wrażeniem, zadawały mnóstwo pytań dotyczących przedstawienia, rekwizytów, dekoracji. W czasie przerwy oglądały pomieszczenie dla orkiestry i patrzyły jak się stroi. Największe wrażenie zrobił na dzieciach smok, dzieci wiedziały, że musi się pojawić i były ciekawe jak będzie on wyglądał. Rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania, w pełni sprostał on swojemu filmowemu odpowiednikowi.     

Po przedstawieniu udaliśmy się do Pizzerii „Anker” na ciepły posiłek 

Podsumowując, wyjazd pozwolił uczniom nie tylko na obcowanie z wysoką kulturą, ale również miał na celu nauczenie pewnych zachowań. Nie tylko uczyliśmy ich jak należy zachowywać się w teatrze, autobusie, czy restauracji, ale również przełamywaliśmy stereotypy, kładąc nacisk na równość płci. W teatrze, autobusie, czy restauracji chłopcy i dziewczynki siedzieli koło siebie. W autobusie i  restauracji mogli ze sobą swobodnie rozmawiać i pomagać sobie nawzajem. Wierzymy, że kiedy będą już dorosłe i same pójdą na spektakl, czy do restauracji będą wiedziały jak należy się zachować.

Dodatkowo dzieci wykonały prace plastyczne, z których powstała gazetka. Prace zwisły na tablicy prezentacyjnej, ustawionej na szkolnym korytarzu. 

 

Zapraszamy do galerii >>>

 

Wyjazd do Miejskiego Teatru „Miniatura” w Gdańsku

14 marca 2012, 23:27

10 marca 2012 r. uczestnicy warsztatów językowo – kulturalnych projektu „TAK dla szkoły” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie wybrali sie na wycieczkę do Gdańska na spektakl "ALICJA W KRAINIE CZARÓW".

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

20 lutego 2012 odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Prachem- instruktorem wspinaczki, człowiekiem dla którego arkana alpinistyki nie mają tajemnic. Pan Andrzej przygotował ciekawą prezentację, podczas której objaśnił na czym polega wspinanie na ściance wspinaczkowej i czym się różni, od tego w terenie, rozróżnił rodzaje zjazdów, pokazał przyrządy służące do wspinaczki. Dzieci mogły przymierzyć uprząż alpinistyczną, dotknąć lin i poczuć czym się różni lina statyczna od dynamicznej.

Muzeum Zachodnio–Kaszubskime

02 stycznia 2012, 23:08

 W dniu 20.12.2011roku uczestnicy warsztatów ekologiczno-przyrodniczych spotkali się z przewodnikiem po Muzeum Zachodnio–Kaszubskim w Bytowie. Tematem zajęć były zajęcia ludności Kaszub, a zwłaszcza prace związane z łowieniem i przetwórstwem ryb. Pani przewodnik opowiadała dzieciom o życiu mieszkańców Kaszub, o rolach kobiet i mężczyzn pełnionych w codziennym życiu. Każde dziecko miało możliwość obejrzenia sieci, żaków i innych przedmiotów związanych z rybactwem i rybołówstwem 

Pani przewodnik starała się przedstawić codzienne życie na Kaszubach. Mówiła o głównych zajęciach mieszkańców.

Spotkanie bardzo się podobało. Było inne niż zwykle. 

Piękna i bestia

14 grudnia 2011, 19:39

Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie zorganizowała wycieczkę do Gdyni w dniu 03.12.2011 r., w ramach zadania 6: warsztaty językowo – kulturalne, projektu „Tak dla Szkoły” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie, przy ul. Młyńskiej 11. Projekt ,,Tak dla szkoły" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.l.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych, współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wyprawa na Ścieżkę edukacyjno – przyrodniczą „Gołębia Góra”

29 listopada 2011, 12:32

 

15 października 2011 r.  grupa uczestników warsztatów ekologiczno – przyrodniczych wraz z opiekunami wyjechała autokarem na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Gołębia Góra.

Gdy dojechaliśmy na miejsce, do leśniczówki Miedzierza, powitał nas pan leśniczy L. Szarzyński i razem z nim udaliśmy się w drogę na ścieżkę edukacyjno – przyrodniczą „Gołębia Góra”.

 

Piknik językowy - TAK dla szkkoły

16 października 2011, 19:51

 

1 października 2011 r. grupa osób  udała się na Piknik językowy, który odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie. Zbiórka miała miejsce przy Szkole Podstawowej nr 5 stamtąd udaliśmy się na teren MOSiRu.

Celem Pikniku Językowego była integracja uczestników warsztatów językowych. 

Po dotarciu na miejsce rozpalono dla nas  ognisko. Czekały na nas kiełbaski i napoje. Każde dziecko mogło samodzielnie  upiec sobie kiełbaskę. Z kolei na koniec gier i zabaw czekała na dzieci słodka  niespodzianka w postaci lodów i innych słodyczy.

Zapraszamy do ..:: galerii ::..

 

Zajęcia z fotografem

12 października 2011, 20:55

 

We wtorek 27 września uczestnicy warsztatów ekologiczno-przyrodniczych projektu "TAK dla szkoły" spotkali się z fotografem.

Tematem zajęć były sposoby dokumentowania obserwacji przyrodniczych. Fotograf uczył dzieci oraz  doskonalił umiejętności wykonywania zdjęć. Każdy z uczestników miał możliwość wybrania sobie obiektu przyrodniczego i sfotografowania go pod czujnym okiem eksperta.

Efektem końcowym są przepiękne zdjęcia wykonane przez dzieci.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii.

 

 

Piknik edukacyjny

26 września 2011, 14:17

W sobotę 24 września 2011 r. na placu naszej szkoły odbył się Piknik edukacyjny.

Z Gdańska przyjechali studenci-animatorzy, którzy prowadzili zabawy edukacyjne z zakresu nauk przyrodniczych.

W całym pikniku uczestniczyli wszyscy uczniowie będący zaangażowani w projekt "Tak dla szkoły". Bardzo nas cieszy, że przyszli również ich rodzice.

Piknik oficjalnie otworzył o godz. 8.00 Pan dyrektor Jerzy Jobczyk, a zabawa trwała do godziny 15.00.

Wszystkie dzieci oprócz wielu atrakcji dostały koszulki projektowe, długopisy oraz paczki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom naszej szkoły za zaangażowanie w organizacji i prowadzeniu pikniku.

Do zobaczenia za rok.

zdjęcia z pikniku

Polecamy także zdjęcia pana Adama Jutrzenki:

 

Tak dla szkoły

09 września 2011, 08:03

19 września 2011 r. rozpoczynają się zajęcia warsztatowe w ramach projektu Tak dla szkoły współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W środę na zebraniu z rodzicami pierwszoklasistów została przedstawiona prezentacja multimedialna przybliżająca tematykę warsztatów przewidzianych przez projekt.


Archiwum Tak dla szkoły

strona:   Previous page 1    2    3    Next page
Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5