Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Spotkanie z panią Mariolą Jakacką

11 października 2012, 12:15

 

 

 

1 października 2012 dzieci uczestniczące w warsztatach jezykowo-kulturalnych prowadzonych przez mgr Angeliką Wronę i mgr Zofię Kuzio udały się do Bytowskiego Centrum Kultury na spotkanie z panią Mariolą Jakacką – instruktorką plastyki, prowadzącą grupę „GWASZ” zrzeszającą dzieci i młodzież chcących rozwijać swoje zdolności plastyczne. Grupa ta ma na swoim kącie już 3 poważne wystawy zarówno w BCK jak i na zamku. W tym roku młodzi ludzie pokażą swoje prace obok innych plastyków z Pomorza tak znanych  i cenionych jak np. pan Pomorski

  Na początku spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy prac plastyków z grupy „GWASZ”, która pojawiła się w Bytowskim Centrum Kultury  w ramach „Bytoffsky\\\'ego Festiwalu”, wielkiego wydarzenia kulturalnego, które odbywało się w weekend.  Uczestnicy warsztatów mogli obejrzeć ponad 300 prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

 

Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na piętro do pracowni plastycznej. Tu czekała nas niespodzianka w pracowni obok zastaliśmy pana Pomorskiego. Następnie udaliśmy się do pracowni, w której pracuje pani Mariola Jakacka z grupa „GWASZ”. 

Tu dzieci zapoznały się z różnymi technikami malarskimi, a następnie same pod okiem pani Marioli spróbowały wykonać jedno z ćwiczeń plastycznych mających na celu naukę cieniowania. Ćwiczenie to doskonale rozwijało też wyobraźnię przestrzenną. 

Uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni, zadawali sporo pytań pani Marioli Jakackiej, ujawniło się też kilka talentów artystycznych. Po spotkaniu dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. 

 

 

 

 


Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5