Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Piknik edukacyjny -

24 września 2012, 12:49

 

W sobotę odbył się kolejny Piknik Edukacyjny realizowany w ramach projektu unijnego "TAK dla szkoły". Atrakcji naukowych było bardzo dużo. Pomimo, że pogoda nie była doskonała to frekwencja dopisała i wszyscy uczestnicy doskonale się bawili na boisku szkolnym i sali gimnastycznej.

Podczas pikniku, pod okiem profesjonalnych animatorów można było eksperymentować przy następujących stanowiskach:

A. Wioska człowieka

Na tym stanowisku uczniowie zapoznają się z budową człowieka. Będą mieli możliwość przekonać się jak zbudowany jest człowiek, jakie funkcje mają poszczególne organy. Następnie każdy uczestnik przeprowadza swoją własną analizę DNA. Dzieci pobierają własną próbkę, przy użyciu szeregu odczynników uzyskują widoczne własne DNA.

B. Chemia molekularna

Chemia molekularna to praktyczna zabawa z ciekłym azotem. Każda uczestnik dowie się jak zimny jest ciekły azot  oraz będzie mógł spróbować przepysznych lodów molekularnych.

C. Wielkie bańki mydlane

Tutaj cała przestrzeń zostanie wypełniona małymi kolorowymi bańkami. Pomiędzy nimi uczniowie wykonujący gigantyczne bańki mydlane. Dodatkowo zamykanie dzieci w bańkach.

D. Maszyna energii

To stanowisko umożliwiające przeprowadzenie zamiany jednego rodzaju energii na drugi. Głównym zadaniem uczestników jest ustawienie trampolin w taki sposób, aby kula odbija się od 6 kolejnych trampolin. Dodatkowo każdy sprawdzi w jaki sposób zbudować most, tak by przepłynęła pod nim łódka.

E. Siła sprężystości i zasada zachowania energii

Najlepiej jak fizyka sprawdzana jest w praktyce. Na wielkiej zjeżdżalni każdy uczestnik pozna jak działa siła sprężystości i czym jest zasada zachowania energii.

F. Pokazy specjalne z użyciem ciekłego azotu

Pokazy podczas, których uczniowie w zaskakujący sposób poznają właściwości ciekłego azotu. 

 

Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5