Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Obchody Święta Niepodległości

W piątek 10.11.23 w naszej szkole odbyło się kilka wydarzeń upamiętniających Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzień, krótkim apelem, zaczęły klasy 2b i 2d pod opieką pań I. Wolskiej i B. Idzikowskiej, na którym najmłodsi uczniowie pięknymi wierszami i piosenkami wprowadzili uczestników w podniosły nastrój tego dnia.

FILMIK tutaj

Później klasa 7b pod kierunkiem pani Z. Kuzio pokazała przygotowany montaż słowno-muzyczno-taneczny. W takt melodii poloneza dwoje uczniów klasy Ia wprowadziło występujących na środek korytarza. Uczniowie przybliżyli ważne postaci związane z 11 Listopada, datą tak ważną dla naszego kraju. Montażowi słownemu cały czas towrzyszyły melodie żołnierskie i inne związane z tamtymi latami. Potem pierwszoklasiści przypomnieli wiersz Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka" znany pod tytułem obiegowym Kto Ty jesteś? Polak mały. Na koniec siódmoklasiści zatańczyli poloneza, za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po obu apelach Pan Dyrektor bardzo gorąco podziękował uczniom za ich zaangażowanie i przygotowanie się do występów. 

Później klasy 1-3 udały się na Plac Kardynała Wyszyńskiego gdzie wspólnie z przedszkolakami i uczniami innych szkół o godzinie 11.11 odśpiewali hymn Polski. 

zdjęcia tutaj

Klasy 4-8 na czwartej lekcji wyszły na boisko szkolne i wspólnie o 11.11 śpiewaliśmy także hymn Polski.

Natomiast w sobotę 11 Listopada wielu naszych sportowców wzięło udział w Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu organizowanym przez ULKS Talex Borzytuchom i Zespół Szkół w Borzytuchomiu.  Na podium stanęła Blanka Typa z 7a zajmując I miejsce i Hanna Zagdan z klasy 2b zajmując IV miejsce. Gratulujemy sukcesów wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom pani B. Zagdan, pani M. Kołakowskiej, p. A. Zagdan i p. J. Ścigale.

O godz. 10:00 w kościele pw. św. Filipa Neri odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem sztandarów bytowskich organizacji i instytucji. Poczet Sztandarowy SP5 także był obecny pod opieką pana P. Bielskiego, pani A. Ginter i pani S. Rudnik.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom za tak przeróżne działania upamiętniające Narodowe Święto Niepdoległości.

Zdjęcia pobrano z Facebooka, bytow.com.pl


Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5