Poznaj Polskę - Toruń

W dniu 23 listopada 2022r. w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. "Poznaj Polskę" uczniowie klasy wraz z opiekunami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Torunia. W mieście Kopernika grupa uczniów i opiekunowie obejrzeli dzięki specjalnej aparaturze  seans astronomiczny w Planetarium im. W Dziewulskiego. Kolejnym punktem programu była wizyta w  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tutaj rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty na wystawie ścieżki dorastania.  To wystawa o tym jak dorastamy, jakie emocje i uczucia towarzyszą nam w tym procesie, w jaki sposób dokonujemy wyborów, które wpływają na nasze dorosłe życie i jak rodzą się nasze zainteresowania. Wiedzę uczniowie zdobywali na 6 piętrach, gdzie kolejno odwiedzili wystawy „O obrotach”, „Rzeka”, „Idee”,”To takie proste”.

Po zwiedzaniu uczniowie wraz z opiekunami posilili się w restauracji Mcdonald’s. Po ciepłym posiłku po „starym mieście”  oprowadziła nas pani przewodnik. Zaopatrzeni  w słodkie pierniki uczniowie pod opieką nauczycieli bezpiecznie wrócili do domów.

A. Wrona