WYCIECZKA DO GABINETU WETERYNARYJNEGO

Dnia 14.10.2021 r. klasa 3b wybrała się na pieszą wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Pani weterynarz powiedziała dzieciom czym się zajmuje, jak leczy zwierzęta, zapoznała z przyrządami jakimi je bada. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o tym jak należy opiekować się swoimi pupilami, na co one chorują, jak je karmić aby były zdrowe i chętne do zabawy, czego nie wolno pod żadnym pozorem robić. Zwróciła uwagę na zasadę przestrzegania higieny po zabawie. Dzieci zobaczyły jak Lekarze weterynarii p. Ania i P. Piotr opiekują się chorym misiem. Miś przeszedł operację usunięcia połkniętych śrub, podano mu kroplówkę i znieczulenie. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły Państwu Burlińskim karteczkę (podziękowanie), która będzie zdobiła gabinet, a Pani doktor poczęstowała dzieci przepysznymi pierniczkami:-) Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Ani i Panu Piotrowi za miłe spotkanie i poświęcony czas.

Iwona Wolska