Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

NOWY TYDZIEŃ W WIRTUALNEJ ŚWIETLICY

Kochani, mamy dla Was zadanie!  To zadanie to le-niu-cho-wa-nie.  Możecie położyć się w pozycji Dyzia Marzyciela (ręce założone pod głowę, jedna noga zgięta, druga noga zarzucona na pierwszą) i po prostu pomyśleć, pomarzyć. Przy czym, może okazać się, że nawet leniuchowanie jest niezwykle twórcze i pożyteczne. Po pierwsze, zakładamy, że Wasze marzenia przełożą się na piękne prace plastyczne, które przeniesiecie za pomocą farb lub kredek na wycięte z papieru obłoczki (kartka z bloku wielkości A4). Następnie, możecie zawiesić swoje chmurki nad  biurkiem lub łóżkiem, wpatrywać się w nie  i bardzo intensywnie myśleć: ,,na pewno się spełni,na pewno się spełni’’. Możecie też skorzystać z drugiej opcji, wysłać nam na adres mailowy, a my z Waszych obłoczków ułożymy niebo pełne marzeń i dobrych myśli. I oby z tego nieba spadł w końcu deszcz, tak potrzebny dziś wszystkiemu co żyje! Po wtóre, nasi  drodzy, zakładamy, że położycie się, jak Dyzio, bohater wiersza J.Tuwima, na łące, choćby tej wirtualnej. A wtedy - mamy Was! - bo Waszymi myślami zajmie się Eko-Patrol, czyli sowa Tola, kotka Pola i piesek Urwis. To oni mają za zadanie przekonać Was, że NIKT NIE JEST ZBYT MŁODY,ŻEBY DZIAŁAĆ DLA NATURY! Nauczą Was, bez belferskiego nadęcia, widzieć świat inaczej:  PROŚCIEJ, PRAWDZIWIEJ I PIĘKNIEJ. Przekonacie się między innymi, że rośliny łąkowe to nie chwasty, a owady to nie robale.  Jeśli nadal będziecie mieli ochotę polegiwać (w co wątpimy), to tym razem już, typowo po belfersku postawimy Was na nogi i …do apelu! Apel  ten kierują do Was, do Waszych rodziców, do nas-  Pan Prezydent, Minister Środowiska, ale przede wszystkim, sama udręczona suszą Matka- Ziemia: OSZCZĘDZAJMY WODĘ! Ciekawe jesteśmy, czy wiecie jak to robić. Razem z myszką Franiem podsuniemy Wam kilka praktycznych pomysłów. Liczymy na to, że resztę zaproponujecie nam Wy.

Poza tym mamy dla Was jeszcze garść  zabaw na ten tydzień. Jeśli tylko najdzie Was ochota, serdecznie zapraszamy do zakładki  ŚWIETLICA.
Uwaga! Nowość: 
ciekawe artykuły do poczytania dla Waszych rodziców. W tym tygodni proponujemy: ,,Każde dziecko powinno się nudzić' oraz ,, Łąka zamiast trawnika'

                                               Wasze panie: Dorota i Natalia.


Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5