Warsztaty gliniarskie

27 listopada 2019r. klasa 3a gościła w Bibliotece Miejskiej w Bytowie na warsztatach tworzenia kafli i ozdób z gliny samoutwardzalnej. Były to bardzo kreatywne i twórcze zajęcia. Na początku warsztatów prowadząca zaprezentowała ozdobne kafle, opowiadała o właściwościach gliny oraz sposobie wykonywania prac z tego materiału.  Następnie uczniowie za pomocą gliny samoutwardzalnej i foremek  tworzyli świąteczne ozdoby oraz różne wspaniałe pamiątki. Warsztaty były doskonałą okazją do poznania tej ciekawej techniki plastycznej. Przemiła atmosfera  i radość  na twarzach dzieci były bezcenne:)

L. Hinc