SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 - WARSZTATY OWOCOWO - WARZYWNE

14 listopada uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w WARSZTATACH owocowo - warzywnych. W ramach zajęć przygotowali pyszne koktajle owocowe, sałatkę owocową oraz zdrowe praliny z płatków owsianych i bakalii.

Celem warsztatów było przybliżenie uczniom zagadnienia zdrowego odżywiania oraz poznanie smaku i wyglądu różnych owoców. Każdy uczeń mógł poprzez różne zmysły poznać smak, wygląd oraz zapach owoców. Wspólna praca zaowocowała porcjami zdrowego, naturalnego deseru w postaci kolorowego koktajlu. Robienie koktajli jest dobrym sposobem na urozmaicenie diety dziecka poprzez miksowanie różnych owoców.

Zajęcia te pozwoliły uczniom na wykazanie się umiejętnością współpracy w grupie, zaangażowania w działanie oraz doświadczenia nowych działań. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy i na chwilę rozkoszy wypijając porcję witamin.

K. Malek