Międzynarodowy Dzień Bajki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Bajki klasa 1 D wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez panią Sylwię Jankowską. Dzień 5 listopada nie jest przypadkową datą. Tego dnia urodził się Walt Disney, jeden z największych twórców bajek. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały miniteatrzyk pt. „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Narratorem była pani Anna Łagocka. Później były różne zabawy i zagadki. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniami wykazując się bardzo dobrą znajomością bajek: rozpoznawały bajki po rekwizycie, wyszukiwały gdzie wkradł się błąd w czytanym przez panią Sylwię fragmencie bajki. W tym dniu zostały także nagrodzone prace, które dzieci wykonały w ramach konkursu „Już czytam”. I miejsce zajęła praca Sebastiana Werry. Dyplomy za udział otrzymali także: Antek Cybula, Dominik Gradzik, Ania Kupferszmidt, Melanie Sztandera, Anastazja Tandecka, Maciek Ziemacki oraz Kaja Wylegała. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

Irena Gospodarek