KINOSZKOŁA

Dwie klasy z naszej szkoły, klasa 4a i 6c - 22.10.2019 - udały się do bytowskiego kina Abatros w ramach programu "KinoSzkoła", żeby wziąć udział w warsztatach i obejrzeć film. Tematem przewodnim  była przyjaźń i jej niezwykła siła pozwalająca na pokonanie nawet największych życiowych trudności.

Pani prowadząca warsztaty zwróciła uwagę jak ważną rolę odgrywa ona w naszym życiu, zastanawiała się też z uczniami jak być dobrym przyjacielem i dlaczego, niektórzy ludzie, a właściwie bohaterowie filmów zostają negatywnymi postaciami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że brakowało im akceptacji otoczenia i właśnie przyjaźni.

Po prelekcji przyszedł czas na film "Łowcy czarownic", który opowiadał o niezwykłej, czasami bardzo trudnej, przyjaźni chłopca z porażeniem mózgowym z dziewczynką, która przeżywała rozwód swoich rodziców i stwierdziła, że nowa partnerka taty jest "czarownicą". Film kończy szczęśliwie i pokazuje, jak wiele zawdzięczamy szczerej przyjaźni i jak szybko możemy kogoś skrzywdzić, patrząc tylko po pozorach. Nawet jeśli jest to "czarownica" należy ją poznać i wtedy wydać opinię.

Na pewno nie był to stracony czas. Uczniowie mieli czas na przemyślenia i docenienie własnych przyjaźni.

A.Wrona