NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY - OCHRZCZENI I POSŁANI

W dniach 22-23.10.2019 z  okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ogłoszonego przez papieża Franciszka pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” w naszej szkole, w tygodniu misyjnym gościł pochodzący z Argentyny misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia O. Juan Carlos.

Dzięki tej wizycie dzieci i młodzież dowiedziała się jak wygląda codzienne życie ludzi, zwłaszcza tych najuboższych, do których posłał go Pan Jezus z Dobrą Nowiną. Uczniowie uczyli się piosenki w języku Suahilii (tytuł w języku polskim „Nie ma takiego jak Jezus…”), oglądali zdjęcia placówek misyjnych,  przymierzali regionalne stroje i czytali fragment Ewangelii, której przesłanie było jasne: Ukochany Jest Posłany! Była też okazja do zadawania pytań przez uczniów, na które Ojciec Juan chętnie odpowiadał. Ojciec misjonarz miał w sobie wiele radości i ciepła, czym zjednał sobie dzieci i młodzież, która bardzo chętnie wykonywała sobie z nim zdjęcia. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali podarunki w postaci czasopism misyjnych oraz obrazki z modlitwą do Matki Boskiej Pocieszenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wielką radością powitali Ojca Misjonarza w progach naszej szkoły.

Pamiętajmy, że każdy z nas, na mocy sakramentu chrztu świętego, jest posłany do głoszenia Dobrej Nowiny w środowisku, w którym żyje.

nauczyciel katecheta – Paweł Chmielecki