Wycieczka do Warszawy

W pierwszym tygodniu września 2019r. uczniowie klas 8 byli na 3-dniowej wycieczce w Warszawie.

Pierwszego dnia zwiedzili Plac Zamkowy, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Stadion Narodowy. Drugiego dnia zwiedzili Zamek Królewski oraz Niewidzialną Wystawę. Była to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzilny świat, podczas której ucznoiwie mogli zobaczyć jak radzić sobie w życiu codziannym bez wzroku. Póżniej podziwiali panoramę Warszawy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Trzeciego dnia byli na warsztatach edukacyjnych w Pałacu w Wilanowie.  Jedna grupa miała zajęcia z kaligrafii, a druga grupa próbowała złożyć własne teksty na warsztatych "Gutenberg i jego wynalazki". Na sam koniec odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie przez 2 godziny doświadczyli "żywej lekcji historii".