KONKURS - DZIECI NIOSĄ POMOC

W dniu 13.06.2019r. odbył się II finał konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który zwieńczył akcję pt. „Dzieci niosą pomoc” skierowaną do uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie. Celem akcji było propagowanie idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętności zastosowania defibrylatora NZK. Organizatorami akcji byli: Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Bytowie. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów. Konkurs dla klas IV-VIII podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap – test z wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej wyłonił czterech finalistów, którzy przystąpili do części praktycznej. Polegała ona na udzieleniu pomocy poszkodowanemu w zaaranżowanej sytuacji.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I m-ce – Jonasz Kaźmierczak z klasy 8e