Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

KLASOWA WYCIECZKA

15 maja 2019 r. uczniowie klasy II a i II b byli na wycieczce w Stryszej Budzie i Tuchlinie. Dzieci miały możliwość obejrzeć 70 makiet w jednej skali 1:25. Zobaczyły  wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata.

Bazylika Grobu Pańskiego, Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre światowe obiekty, które można zobaczyć w parku. Park jest też przewodnikiem po Kaszubach. Można zobaczyć Kolegiatę w Kartuzach, kościół w Sianowie, Ołtarz Papieski w Sierakowicach, zamek w Bytowie, Żurawia Gdańskiego i wiele innych w pomniejszeniu.

Uczniowie zobaczyli wszystkie latarnie Polskiego Wybrzeża - od Krynicy Morskiej po Świnoujście.Po obejrzeniu strefy z miniaturami wszyscy weszli do Gabinetu Śmiechu, Zamku Strachu, Bajkowej Krainy i podeszli doMinizoo. Są tam miniaturowe owieczki,  kucyk, osiołek, kózki. Furorę robi apaka o imieniu Maciuś.

Po tym uczniowie przeszli do PARKU GIGANTÓW. Tam zobaczyli: samolot, aleje z owadami XXXL, duże ptaki, ryby, monster truck, strefę z gigantycznymi przedmiotami – kubek, buty, krzesło … Uczniowie mogli również zobaczyć kultowe auta z bajek i baśni, samochody z seriali PRL, nietypowe pojazdy filmowe…

Po krótkiej podróży uczniowie dotarli do Tuchlina.  Tam przebywali w Parku Edukacyjnym – Egzotyczne Kaszuby. W tym miejscu oglądali żywe okazy zwierząt. Niektóre z nich mogli dotykać a inne trzymać. Najbardziej podobały się uczniom kolorowe papugi. Trochę zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Bytowa.

                                                                                               Wychowawczynie


Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5