Sukces czwartoklasistów w V Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV

17 maja 2019 odbył się w Gostkowie Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii”. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół. W sumie w konkursie uczestniczyło 16 czwartoklasistów. Najpierw dzieci napisały tekst, który tematycznie związany był z majowym świętem – Dniem Matki. Następnie uczniowie musieli uzasadnić pisownię wyrazów. W trzeciej konkurencji na czas - 5 min - wyszukiwali wyrazy w słowniku ortograficznym.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Systematyczna praca nauczycieli z dziećmi na lekcjach języka polskiego i dodatkowych zajęciach przygotowujących ich do konkursu zaowocowała.

Wyniki naszych reprezentantów:

I miejsce – Filip Coppa kl.4c

III miejsce – Zofia Rembalska kl.4b

Wyróżnienia: Michalina Domaros kl.4b, Borys Ignatowicz kl.4d

Gratulujemy naszym Mistrzom Ortografii!

Zofia Kuzio