Tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Bartka Króla

Bartek Król, uczeń klasy VIII e, uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2018/2019 zorganizowanego przez Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Droga do tego znaczącego osiągnięcia nie była łatwa. W październiku ubiegłego roku Bartek przeszedł zwycięsko przez etap szkolny konkursu i zakwalifikował się do etapu rejonowego.

Konkurs rejonowy odbył się w styczniu 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie i wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z powiatów kościerskiego i bytowskiego. Z grupy uczestników tego etapu jedynie dwoje uzyskało kwalifikację do finału wojewódzkiego. W tym elitarnym gronie znalazł się nasz Bartek. Można śmiało stwierdzić, że Bartek okazał się najlepszym historykiem spośród uczniów szkół podstawowych w powiecie bytowskim.

I marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gdańsku przeprowadzony został finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, w którym Bartek uzyskał liczbę punktów niezbędną do uzyskania tytułu finalisty konkursu.

To naprawdę świetny wynik Bartka i wszyscy wierzymy w to, że jest ono zapowiedzią jego kolejnych osiągnięć. Cała szkolna społeczność serdecznie gratuluje Bartkowi tego niewątpliwego sukcesu.

Bartoszu!!!

Jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci pomyślności na egzaminach oraz dostania się do szkoły Twoich marzeń.

K. Stępień

Więcej o konkursie na stronie http://sp2.edu.gdansk.pl/pl/page/konkursy-1/wojewodzki-konkurs-historyczny-dla-szkol-podstawowych