PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE - ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją bezpretensjonalnością i szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła?

Większość naszych uczniów  zna odpowiedzi na te pytania, ponieważ na lekcjach języka polskiego analizowali słynną na całym świecie powieść L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.

3 marca  dzieci z kl. Vb, VId i VIe miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego na deskach BCK-u  w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia.

Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji postawili  na jak najbardziej ludzkie i przystające do nas samych spojrzenie na życie młodych bohaterów sztuki.  Młodzi widzowie dostrzegli w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania wybitnie korespondują z tym, czego sami doświadczają. Urzeczeni grą aktorską uczniowie z pewnością nie raz jeszcze obejrzą spektakl goszczącego na naszym terenie teatru.

Z. Kuzio