II i III miejsce uczniów z naszej „Piątki” w Ogólnopolskim Konkursie PPKP

Dnia 11 stycznia 2019 r drużyna w składzie Marta Prądzyńska (8a), Amelia Rembalska (8e), Amelia Kiedrowska (8e) oraz Krzysztof Kasprowicz (8e) uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”  w etapie parkowym obejmującym szkoły w obrębie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Konkurs odbył się w Słupsku.  Materiał obowiązujący na konkursie był bardzo obszerny, bo dotyczył zagadnień biologicznych w tym ochrony środowiska, ochrony przyrody, botaniki, zoologii rozpoznawania gatunków drzew i krzewów, jak i zagadnień z geografii oraz informacji o PK „Dolina Słupi”. W rywalizacji indywidualnej II miejsce zajął Krzysztof Kasprowicz, a w rywalizacji grupowej zajęliśmy III miejsce.  Wielkie gratulacje dla DRUŻYNY tym bardziej, że Amelia Rembalska musiała w ekspresowym tempie przyswoić zagadnienia, ponieważ z przyczyn zdrowotnych  wcześniej wytypowana uczennica rozchorowała się i potrzebna była osoba w zastępstwie. Również wielkie gratulacje  dla Krzysztofa za sukces w postaci zaszczytnego II miejsca!

Anna Paczkowska