Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

SADZENIE DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI W SP5 W BYTOWIE

Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie

uczciła setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę.

 

„Ziemio Polska, Ziemio trudna! Bądź pozdrowiona!”

Słowami sławnego Polaka – Jana Pawła II – społeczność uczniowska wprowadziła wszystkich w nastrój powagi i przypomniała cel spotkania na Trakcie Młyńskim – uczczenie stu lat od dnia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na uroczystość posadzenia Dębu Niepodległości przybyli zaproszeni goście : burmistrz miasta Bytów p. Ryszard Sylka, p. Krzysztof Bogusławski, nadleśniczy p. Krzysztof Rudnik, Rada Rodziców – p. Joanna Szczerba, p. Iwona Wolska,  p. Marek Sankowski, dyrekcja szkoły – p. Jerzy Jobczyk, p. Lucyna Wasielewska, p. Sylwia Łukacz  oraz nauczyciele, rodzice i  uczniowie SP nr5 w Bytowie.   

Przemowy dyrektora szkoły i burmistrza miasta nawiązywały do ważnego wydarzenia w dziejach naszego kraju – odzyskania wolności i suwerenności przez Polskę po 123 latach zaborów. Nie zapomniano również o tych, którzy walczyli o niepodległość: „Gdyby nie oni, nie byłbyś tu”.

Po krótkim wystąpieniu, uczennica kl. VId odczytała akt erekcyjny, który następnie został podpisany przez przybyłych gości. Na zakończenie spotkania w rytmach pieśni patriotycznych posadzono drzewko, które symbolizuje długowieczność, siłę i potęgę Rzeczpospolitej Polskiej. Część artystyczną przygotowała p. Aneta Typa i p. Ludmiła Hinc.

Z. Kuzio

Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5