WYCIECZKA KLAS 7 DO WROCŁAWIA

W dniach 04 - 07 czerwca uczniowie klas 7a, d, e  uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej. Siódmoklasiści pod opieką Pań I. Pliszki, L. Kuczkowskiej, A. Wnuk – Lipińskiej i K. Malskiej  ruszyli szlakiem krasnali wrocławskich, by podziwiać  rynek, ratusz, plac solny oraz kolorowe kamieniczki „Wenecji Północy”. Mieli okazję podziwiać legendarne dzieło J. Styki i W. Kossaka „Panorama Racławicka”, a w zoo nowo otwarte Afrykarium – Oceanarium. Wjechaliśmy również  na platformę widokową, znajdującą się na 49 piętrze Sky Tower. Poza zwiedzaniem pięknego Wrocławia mieliśmy okazję zabawić się w detektywów w  skomplikowanym labiryncie  700 m pod ziemią w kopalni węgla w Nowej Rudzie. Odwiedziliśmy także Park Narodowy Gór Stołowych, w którym poznaliśmy historię kaplicy czaszek, przeszliśmy szlakiem Błędnych Skał  oraz zeszliśmy do „piekła” w Szczelińcu Wielkim.

Pozostajemy pod wrażeniem pięknych krajobrazów!

K. Malska