Teatr Tańca Kwiecista Gwiazda

W środę, 22 listopada 2017 r. uczniowie klas siódmych oraz uczący się jezyka ukraińskiego oglądali występy Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, który występował w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

Ukraińską grupę taneczną tworzą niezwykle utalentowani młodzi artyści, między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Ukrainie.

Artyści zaprezentowali uczniom tańce ludowe z różnych stron świata, tańce współczesne, towarzyskie, balet klasyczny oraz etiudy taneczne. Ogromną atrakcją były piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów).

Źródło: www.bytow.com.pl

źródło: bytow.com.pl