TYDZIEŃ MISYJNY

Z okazji obchodzonego w Kościele Tygodnia Misyjnego w dniach 23-29 października b.r. w naszej szkole zorganizowany został kiermasz misyjny, którego celem było finansowe wsparcie zaprzyjaźnionych z Bytowem Zgromadzeń Zakonnych, prowadzących działalność misyjną. Należą do nich: Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego oraz Zakon Braci Mniejszych Kapucynów. To pierwsze Zgromadzenie jest dobrze znane bytowiakom, gdyż to w nim już od dwudziestu pięciu lat posługuje rodowita bytowianka - s. Ascelina Elżbieta Kowiel. Ksiądz Piotr Chmielecki, sercanin także jest osobą znaną i oddaną sercem sprawom misji. Wielokrotnie inicjował akcje charytatywne (np. „Zbieramto.pl”, szkolazmisja.pl) i zachęcał do ofiarności na rzecz żyjącej w bardzo trudnych warunkach ludności afrykańskiej. To właśnie dla nich, jak również dla wspaniałego br. Daniela Stelmaszka z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (prowincja warszawska), a przede wszystkim dla ich podopiecznych, był ten kiermasz i niepowtarzalna okazja, by pomóc tym, którzy są głodni, spragnieni, nadzy czy bezdomni. Wszystkie eksponaty, które budziły tak duże zainteresowanie wśród uczniów pochodziły z krajów misyjnych, takich jak Zambia, Kenia, Gabon, Filipiny.

Tydzień misyjny był także okazją do przeprowadzenia katechez podczas których dzieci i młodzież naszej szkoły poznała specyfikę pracy misyjnej.

W życiu chrześcijanina są sprawy ważne i bardzo ważne. Misje – należą właśnie do tych najważniejszych spraw, bowiem pochodzą od Pana Jezusa i dotyczą każdego ochrzczonego w imię Pana. Niech Bóg wynagrodzi tym, którzy nie szczędzili czasu, ani nie żałowali środków. „Szczęśliwi…, którzy mają czas, aby czynić dobro”.

Bóg zapłać !!!