Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Teatr internetowy KSIĘGA DŻUNGLI

17.10.2017 trzy klasy z naszej szkoły - 2b, 4f, 5c - obejrzały spektakl teatralny pt. „Księga dżungli” przygotowany przez Teatr Lalki ARLEKIN w Łodzi.  Przedstawienie uczniowie oglądali „na żywo” dzięki bezpłatnej inicjatywie Telewizji Polskiej TVP - TEATR INTERNETOWY DLA SZKÓŁ oraz łączom internetowym.

„Księga Dżungli” to wyjątkowe, ogromne przedsięwzięcie artystyczne, którego Teatr Arlekin w Łodzi podjął się we współpracy z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem.

Nasi uczniowie mogli obejrzeć kolejną propozycję specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin. Spektakl to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie.

W spektaklu brał udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny.

Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz Bernd Ogrodnik, którego mistrzowski pokaz „Metamorfozy” można było oglądać w Łodzi w 2015 r. na pierwszym Festiwalu AnimArt. Muzykę do przedstawienia komponuje pochodzący z Łodzi, z
nany artysta-multiinstrumentalista, znawca muzyki hinduskiej - Lucjan Wesołowski.

 

Pobrano z: https://iteatr.tvp.pl/34084057/ksiega-dzungli-teatru-arlekin-w-lodzi

 

Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5