LEKCJA BIBLIOTECZNA O WIŚLE

W poniedziałek (13 października) w Bibliotece odbyły się zajęcia dla klasy I i II. Zajęcia, które poprowadziła Pani Danuta Błaszkowska, miały na celu przekazanie dzieciom najważniejszych informacji na temat "Królowej Polskich Rzek", czyli Wisły. Dzieci wysłuchały legendy o rzece, wiersza Czesława Janczarskiego pt."Wisła" i obejrzały krótką prezentację. Następnie przystąpiły do części praktycznej - każdy uczeń otrzymał mapę Polski, na której miał narysować przebieg rzeki oraz zaznaczyć najważniejsze miasta, przez które przepływa. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości. Były też okazją do ogłoszenia konkursu recytatorskiego oraz plastycznego pod hasłem "Rok 2017 - Rok Rzeki Wisły".

Lekcja biblioteczna o Wiśle to nie jedyne zajęcia, jakie odbyły się ostatnio w naszej Bibliotece. W poniedziałek (9 października) Pani Magda Sieprawska przeprowadziła lekcję na temat umiejętnego wyszukiwania informacji w słownikach i encyklopediach. Dzieci z klasy III dowiedziały się m.in. w jaki sposób wyszukujemy potrzebne hasło oraz jakiego rodzaju słowniki i encyklopedie mogą im się przydać w codziennej nauce.

Dorota Jutrzenka - praktykantka Biblioteki