Szkola Podstawowa nr 5. Szkola z usmiechem.
wróć

Pracownia Edukacji Teatralnej

Cztery klasy z naszej szkoły: 3b, 3a i 6e oraz 6 c wzięły udział w projekcie "Pracownia Edukacji Teatralnej"  dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci w ramach tego projektu pojechały do Teatru Tęcza w Słupsku i obejrzały przedstawienia dostosowane do swojego wieku.

Klasy młodsze 26.09.2017 r. podziwiały sztukę "Tylko jeden dzień", która poruszała temat upływającego czasu. Klasy starsze 28.09.2017r. obejrzały spektakl pt. "Trójka na głowie" mówiący o normach, ich przekraczaniu, zmianach w życiu i ukazujący różne typy ludzkich osobowości. Po spektaklu odbyło się spotkanie z psychologiem, który starał się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty sztuki i wspólnie z młodzieżą interpretował zachowania bohaterów spektaklu. Przedstawienia były nieszablonowe, momentami symboliczne  i zmuszały uczniów do refleksji.

W ramach tego projektu odbyły się też warsztaty teatralne w naszej szkole, których tematem przewodnim były obejrzane przedstawienia. Dzieci z klas szóstych mogły np. wcielić się w rolę jedynki, dwójki i trójki - bohaterów sztuki "Trójka na głowie". Zajęcia te dla klas starszych prowadziła aktorka, która grała rolę tytułowej "trójki", co było dodatkową atrakcją dla dzieci, gdyż mogły porozmawiać z aktorem, którego wcześniej widziały grającego na scenie. Z kolei klasy młodsze rozmawiały na temat przyjaźni i upływającego czasu.

Dojazd do Słupska był finansowany ze środków projektu, uczniowie natomiast zapłacili za bilety wstępu w promocyjnej cenie. Liczymy na to, że współpraca z Teatrem Tęcza będzie kontynuowana.

                                                                                       A. Wrona

 


Copyright (c) 2008 Szkoła Podstawowa nr 5