Grant mPotęga

23 czerwca 2017 roku na stronie mPotęga pojawiła się informacja o grantobiorcach IV edycji Programu mPotęgaWśród nich znalazł się projekt przedstawiony przez nauczycieli matematyki z naszej szkoły.

Nosi on nazwę MATEMATYKA NA PIĄTKĘ W „PIĄTCE”. Będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym 2017/2018.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Funkcjonuje on dzięki wsparciu mBanku.

Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

262 szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i uczelnie wyższe z całej Polski będą w tym roku realizować projekty matematyczne dofinansowane w programie grantowym mPotęga. Członkowie komisji konkursowej wybrali je spośród 771 zgłoszeń.