Wycieczka klasy 2b – POZNAJEMY ZIEMIĘ KASZUBSKĄ

6 czerwca 2017 r. klasa 2b pojechała na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich i do Tuchlina.  Uczniowie zwiedzali Kaszubski Park Etnograficzny. Zobaczyli chałupy gburskie, dworki szlacheckie, szkołę, kuźnię, wiatraki, kościół, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze. W dawnej szkole uczestniczyli w zajęciach. Pisali gęsim piórem, śpiewali „Alfabet kaszubski”. Wysłuchali opowieści o tym, jak kiedyś uczyli się nasi przodkowie.

Później pojechali do Tuchlina  do Parku Edukacyjnego – Egzotyczne ZOO.  Dzieci miały okazję poznać wiele gatunków egzotycznych zwierząt. Niektóre okazy można było dotknąć lub wziąć na ręce. Sprawiło to dzieciom wielką radość.
Jednak atrakcji było więcej, m. in. film o rekinach w wersji 3D, ognisko i kiełbaski.

Wycieczka była udana, pełna wrażeń, pogoda również dopisała.

B. Kurkowska