SPEKTAKL HISTORYCZNY

Drugiego lutego 2016 roku uczniowie klas piątych brali  udział  w ,,żywej” lekcji historii, która tym razem dotyczyła czasów piastowskich. Rekonstruktorzy historii opowiadali o życiu Polan  przed przyjęciem chrztu i po jego przyjęciu. Następnie uczniowie mogli zobaczyć  walki  wojowników słowiańskich oraz mieli możliwość uczestniczenia w inscenizacji bitwy. Uczestnicy spektaklu wzięli udział w konkursie wiedzy , w której nagrodami były monety  podobne do tych z czasów Bolesława Chrobrego. Dzieci mogły zapoznać się ze strojami z tej epoki, przymierzyć je oraz poznać przedmioty używane na  co dzień  w czasach piastowskich.  Występujący  w humorystyczny sposób przedstawiali historię średniowiecznej Polski  i dzięki temu przybliżyli  tak odległe czasy współczesnemu młodemu  człowiekowi.

Ryszard Pankau