Méster bëlnégò czëtaniô

Dnia 21.11.2015r. odbył się w Bibliotece Publicznej Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie IV etap konkursu - finał II regionalnego kònkùrsu dlô czëtińców  „Méster bëlnégò czëtaniô”.

Konkurs na każdym etapie organizowany był w pięciu kategoriach wiekowych: dla uczniów ze szkół podstawowych - kl. I-III; dla uczniów ze szkół podstawowych - kl. IV-VI; dla uczniów ze szkół gimnazjalnych; dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych; dla dorosłych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice uczęszczające na lekcje języka kaszubskiego : Wiktoria Gierszewska z VI a, Klaudia Laska VI a i Kinga Wałdoch z V b. Uczennice   w kategorii klas IV- VI pięknie czytały powieść Aleksandra Majkowskiego „ Żëcé i przigòdë Remùsa. Kaszëbsczé zwiercadło cz. I „ Na pùstkòwiu”.

M. Szreder