„Akademia Żółwi Błotnych”

20 kwietnia klasa 3d wraz ze swoją wychowawczynią, A.Kreft uczestniczyli w spotkaniu promującym komiks w języku kaszubskim pt.„Akademia Żółwi Błotnych”. Spotkanie zostało przygotowane przez Bytowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Bibliotekę  Miejską w Bytowie.

W spotkaniu  uczestniczyli  autorzy publikacji, którzy przedstawili dzieciom tajniki pracy nad komiksem.
Fragmenty komiksu w języku kaszubskim przeczytali: Katarzyna Kozłowska – Prezes ZKP o. Bytów i Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa.

Dodatkową atrakcją było również kaszubskie przedstawienie w wykonaniu uczniów ze Zespołu Szkół w Tuchomiu.

Uczniowie klasy 3d dziękują za możliwość skorzystania z tak ciekawej lekcji języka kaszubskiego.