Szkoła jest wesoła

Ważnym momentem w życiu każdego ucznia jest rozpoczęcie nauki w szkole. Uczniowie klas pierwszych przychodząc do szkoły czują się trochę zagubieni, niepewni. Niekiedy potrzeba dużo czasu by uczniowie poczuli się w „swojej szkole” dobrze. Dlatego zaistniała potrzeba zorganizowania spotkania integracyjnego, by uczniowie lepiej poznali się, przezwyciężyli strach przed nowym, by zobaczyli, że w szkole jest dobrze.

SZKOŁA JEST WESOŁA – pod takim hasłem przebiegało spotkanie integracyjne wszystkich uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie. Spotkanie to odbyło się 3 października 2014 roku z inicjatywy członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Zawsze Razem” Marii Rydwelskiej przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.  Wzięło w nim udział 160 uczniów oraz ich wychowawczynie i przedstawiciele rodziców. W tym dniu pierwszaki kolejny raz przekonały się, że szkoła jest wesoła i w szkole jest wesoło. Wykonały piękne prace plastyczne pt. „Jestem już uczniem”, które przez pewien czas będą zdobiły korytarz szkolny, częstowały się wypiekami przygotowanymi przez ich rodziców oraz brały czynny udział w zawodach sportowych. Po zmaganiach sportowych uczniowie otrzymali do podziału torby cukierków. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do sal lekcyjnych.

Maria Rydwelska