I Ty możesz zostać Andersenem

22 czerwca 2017 na w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "I Ty możesz zostać Andersenem". Wzięło  w nim udział 25 uczestników, z 2 szkół: naszej i Zespołu Szkół w Gostkowie. Dzieci startowały w dwóch kategoriach, ich zadaniem było napisanie własnej baśni lub przeróbki znanego juz utworu. Widać było wielką kreatywność uczestników.

Jury w składzie: p. Grażyna Kikcio, p. Angelika Wrona i p.Sylwia Jankowska miało nie lada orzech do zgryzienia. Na szczęście sztywne kryteria oceniania pomogły i wyłoniono zwycięzców.

Kategoria: własna baśń

I miejsce: Hanna Sidorkiewicz, SP1, utwór: "Magiczna wyspa".

II miejsce: Klaudia Słowik, SP Gostkowo

II miejsce:Barbara Fusiek, SP Gostkowo, utwór: "Biała róża"

III miejsce:Zuzanna Iskra, SP Gostkowo, utwór: "Calineczka i umpa-lumpy"

Kategoria: przeróbka baśni

I miejsce:   Nicol Klebba, SP Gostkowo, utwór: "Dzielny Mati"

II miejsce: Jakub Duda, SP1, kl.Ve, utwór: "Królewna Jagódka i dziesięciu krasnoludków".

III miejsce: Magda Prądzyńska, SP1, kl.Vd, utwor: "Niebieski Kapturek"
Niebieski Kapturek".

Rozstrzygnięcie konkursu było nietypowe, gdyż połączyliśmy je ze spotkaniem autorskim z lokalną pisarką i społecznikiem p.Aldoną Peplińską. Na początku p.Aldona zaprezentowała kilka swoich utwórow, powiedziała na czym polega akt tworzenia,  następnie wręczylismy nagrody, a później głos oddaliśmy dzieciom. Swój utwór przeczytała Hania Sidorkiewicz. Po tej prezentacji  uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy, każda grupa dostała jeden z nagrodzonych tekstów, do którego wykonywała ilustrację i który interpretowała (szukała przesłania, morału). Zakonczyliśmy spotkanie prezentacją prac.

Serdecznie dziękujemy p.Aldonie Peplińskiej za odwiedzenie nas i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

mgr A.Wrona